Şam katliam iddialarını reddetti

Şam katliam iddialarını reddetti
Şam yönetimi, Humus'un Hule ilçesindeki katliamda hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını söyledi. Kofi Annan yarın Suriye'ye gidiyor.
Suriye rejimi, Humus'un Hule ilçesinde yaklaşık 100 kişinin öldürüldüğü iddia edilen katliamda sorumluluğu bulunmadığını açıkladı.
 
Suriye Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Cihad Makdisi, düzenlediği basın toplantısında, "halkı hedef alan bu katliamda, hükümetin hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını" söyledi.
 
Makdisi, bu katliamı soruşturmak için, ordu ve adli makamlardan oluşan ortak bir komisyon kurduklarını, soruşturma komisyonunun elde ettiği sonuçları üç gün içinde yayımlayacaklarını açıkladı.
 
KOFİ ANNAN SURİYE'YE GİDİYOR
 
Makdisi ayrıca, Arap Birliği ve BM'nin özel Suriye temsilcisi Kofi Annan'ın yarın Suriye'ye geleceğini duyurdu. Makdisi, Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim'in Annan ile görüşerek Hule katliamı ve resmi soruşturma açılmasıyla ilgili detaylı bilgi verdiğini söyledi.
 
Katliamın 4x4 araçlarla gerçekleştirildiğini ifade eden Makdisi, yapılan katliamın devletin yararına olmadığını kaydetti.
 
Makdisi ayrıca, Annan planıyla ülkede terör eylemlerinin arttığına dikkati çekti. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com