Şam ve Halep bombalanıyor

Şam ve Halep bombalanıyor
Suriye'de yönetime bağlı birliklerin muhaliflerin yoğun olduğu kentlere ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda 42 kişi öldü.
Bölgedeki yerel kaynaklar, ordu birliklerinin hava destekli olarak Sahur ve Meskin Hanun bölgelerini ağır silahlarla bombalaması sonucu birçok yerleşim yerinde hasar oluştuğunu ve halkın korkudan dışarı çıkamadığını ifade etti.
 
Halep'te ordunun savaş uçaklarını kullandığını dile getiren kaynaklar, kentin askeri bölgesinin de operasyonlara maruz kaldığını ve Özgür Suriye Ordusu'nun İzaa bölgesinden taktiksel olarak çekildiğini, Suriye ordusunun dün gece bölgeyi helikopterlerle saatlerce bombaladığını söyledi.
 
Suriye ordusunun tank ve hava destekli olarak Şam'ın Dummar, Arbin, Cobar, Tedamun, Kefer Batna, Duma ve Doğu Guta bölgelerine ağır silahlarla baskınlar düzenlediğini ve bazı bölgeleri bombaladığı belirtildi. Başkentin Duma, Cobar ve Dummar bölgelerinde iki ordu arasında şiddetli sokak çatışmalarının başladığını duyuran muhalifler, güvenlik güçlerinin düzenlediği bombardımanda çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu dile getirdi.
 
Şam'ın Kasyun dağından da bazı semtlere top ateşi gerçekletiğini ve açılan top ateşinin kentin tüm kesimlerinden duyulduğunu ifade eden kaynaklar, gece birçok semtin askeri helikopterlerle bombalandığını bildirdi.
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com