"Şamar oğlanı olmayan bir Türkiye istiyoruz"

"Şamar oğlanı olmayan bir Türkiye istiyoruz"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın'a geldi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Birilerine tutsak olan, birilerine el avuç açan değil özgüveni yüksek bir Türkiye istiyoruz. Kendi coğrafyasında şamar oğlanı olmayan, herkesin saygı duyduğu bir Türkiye istiyoruz'' dedi. 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN
 
Kılıçdaroğlu, Aydın Belediyesi yeni hizmet binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, belediye başkanı Özlem Çerçioğlu'nun kente yıllardır yapılamayan hizmetleri kazandırdığını belirtti. 
 
Aydınlılar'ın Çerçioğlu'yla gurur duyması gerektiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, Aydın Belediyesi'nin Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyelerinden daha iyi hizmet ürettiğini söyledi. 
 
Aydınlılar'ın ve Türkiye'de yaşayan her insanın güzel şeylere layık olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: 
 
''Keşke bu hizmetleri bütün kentlere götürebilsek. Keşke sorunu olmayan, birbirini kucaklayan Türkiye yaratabilsek. Daha dün 4 şehit geldi. Son bir aydaki şehit sayımız 23. Bu güzel ülkede, her şeyin var olduğu bir ülkede neden şehitlerimiz gelir- 30-35 yıldır bu sorun neden çözülmez- Bu sorunun çözülmemesinin tek nedeni siyasetçiler. Niye bir araya gelip konuşmayız- Neden ''bu derdi nasıl çözeriz'' diye düşünmeyiz- En insani duygularla söylüyorum. Gittiğim her şehit evinde anneler ''niye bir araya gelmiyorsunuz'' diyor. Bütün siyasetçilere söylüyorum, gelin bir araya, oturup konuşalım, bu derdi nasıl çözeceğimizi söyleyelim. Niye çaresini biz bulmuyoruz. 30-35 yıllık sorunu meclis dışından mı gelip çözecekler- Dışarıdan dost aramaya gerek yok. Biz çözeceğiz. Bu topraklar zengin topraklardır, kin değil sevgi yetiştirmeliyiz. Sevgiyi hoşgörüyü bu coğrafyada egemen kılarsak yapamayacağımız herhangi bir şey yok.'' 
 
Askeri uçağın düşürülmesi
 
Askeri uçağın Suriye tarafından düşürülmesine de değinen Kılıçdaroğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün ''Savaş zorunlu olmadıkça bir cinayettir'' sözünü hatırlatarak, şöyle devam etti:
 
''Barışı her yerde, her coğrafyada arayacağız. Savaş hiçbir topluma bir şey getirmemiştir. Bütün komşularımızla dost, barışık olmak zorundayız. Bunun için önce dilimizi düzeltmek zorundayız. Kin söylemiyle kimse size dost olmaz. Dış politikada her komşumuzla düşman olduk, niye böyle olduk- Irak'la, Suriye'yle, İran'la, Rusya'yla düşman olduk. Malatya Kürecik'te füze kalkanı kuruldu. Şimdi orayı koruyalım diye '4 milyon dolarlık silah alın' diyorlar. Birileri bana 'gel kalkanı kur sonra korumak için sana silah satacağım'' diyor. 4 milyon dolara fabrika kurayım, yüz binlerce atanamayan öğretmen var, çocuklarımız 50-60 kişilik dershanelerde okuyor. Onun için yapacağımız çok şey var.'' 
 
Özel yetkili mahkemeler
 
Özel yetkili mahkemeleri kabul etmediklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Bu mahkemeler eski sıkı yönetim mahkemeleridir. Adalet dağıtmadığını görüyorsunuz. Son örnek, Sayın Kemal Gürüz aranıyor dediler. Yurt dışından geldi. Kaçacak adam yurt dışından gelir mi- Kaçacak diye içeri attılar. Adalet farklı bir şeydir. Hakimin verdiği kararı kamu vicdanı kabul etmezse o karar adil karar değildir'' dedi. 
 
Türkiye'nin bağımsızlığını savunacaklarını, kavgasız, huzur içinde yaşanan bir ülke istediklerini belirten Kılıçdaroğlu, ''Birilerine tutsak olan, birilerine el avuç açan değil özgüveni yüksek bir Türkiye istiyoruz. Kendi coğrafyasında şamar oğlanı olmayan, herkesin saygı duyduğu bir Türkiye istiyoruz'' diye konuştu. 
 
Daha sonra, Kılıçdaroğlu, yeni belediye hizmet binasının açılışını yaptı, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nu ziyaret etti. 
 
Ziyarette bir gazetecinin, ''Aydın'ın büyük şehir olması halinde merkez belediye isminin Adnan Menderes olması'' yönündeki sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, ''Ben de istiyorum. Aydın'a yakışır'' dedi. (NSK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com