Samast'ın tahliyesine ret

Samast'ın tahliyesine ret
"Tasarlayarak Dink'i öldürmek" ve "ruhsatsız silah taşımak" suçlarından hapis cezasına çarptırılan Samast'ın tahliye talebi reddedildi.

Hrant Dink cinayetinin faili Ogün Samast'ın tahliyesine Yargıtay'dan izin çıkmadı. Samast'ın avukatının Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi'ne yaptığı talep reddedildi.

İstanbul 14'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Hrant Dink cinayeti ile ilgili olarak görülen davada sanıkların 'örgüt' olmadığına karar vermişti.

Tartışmalı bu kararın ardından Dink'in katili Ogün Samast'ın avukatı Levent Yıldırım, müvekkilinin tahliyesi için Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi'ne dilekçe sunmuştu.

Avukat Yıldırım dilekçesinde, diğer sanıkların örgüt suçundan beraat ettiklerini ve müvekkilinin, adli suçlar için olan 5 yıllık azami tutukluluk süresini doldurduğunu öne sürerek tahliye edilmesi gerektiğini savunmuştu.

Ancak Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi bu talebi reddetti. Böylece, “tasarlayarak Hrant Dink'i öldürmek” ve "ruhsatsız silah taşımak" suçlarından 22 yıl 10 ay hapis cezası alan Ogün Samast'a tahliye yolu kapanmış oldu. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com