Şam'da çatışmalar yoğunlaştı

Şam'da çatışmalar yoğunlaştı
Suriye'nin başkenti Şam'da hava destekli düzenlenen operasyonlarda kentin tüm kesimlerinden silah ve patlama sesleri yükseliyor.
Ordu hava destekli olarak Şam'ın Mezze, Kefer Susa ve Haresta semtlerine operasyonlarını yoğunlaştırırken, Özgür Suriye Ordusu'nun Mezze semtinden çekildiği ifade edildi.
 
Muhaliflerin Suriye'nin başkenti Şam'da bulunan Yermuk Filistin Mülteci Kampı'nda bir polis karakolu ve cephaneliği ele geçirdiği ileri sürülüyor.
 
134 KİŞİ ÖLDÜ
 
Londra merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü de gün boyunca Şam'ın çeşitli semtlerinde gerçekleşen operasyonlarda 35 kişinin hayatını kaybettiğini, ülkenin iç kesimlerinde yer alan Humus'ta 31, İdlib'te 20, Dera ve Halep'te 15'er, Deyru'z Zor'da 8, Hama'da 7, Lazkiye, Kuneytra ve Haseke'de birer olmak üzere güvenlik güçlerince açılan ateş sonucunda ölü sayısının 134'e çıktığını bildirdi.

ŞAM'DA EKMEK BULUNAMIYOR, ELEKTRİKLER KESİLİYOR
 
Öte yandan Şam'ın birçok semtinde operasyonlar nedeniyle halkın şehri terk etmeye başladığı, kentte ekmek ve gıda sıkıntısı çekilmeye başlandığı ifade edildi. Ekmek fırınları önünde uzun kuyruklar oluştuğu iş yerleri ve dükkanların 6 günden bu yana kapalı olduğu bildirildi. 

Başkent Şam'da elektriğin sık sık kesildiği, halkın elektriği jeneratörlerden temin etmeye çalıştığı kaydedildi.
 
HALEP'TE YOĞUN SİLAH SESLERİ
 
Halep'in Salahaddin bölgesinde şiddetli patlamaların ardından yoğun silah seslerinin yükseldiğini belirten Şam Haber Ağı, nizami ordu ile Özgür Suriye ordusu arasında çatışmaların yaşandığını aktardı. 
 
HUMUS'TA AĞIR SİLAHLAR KULLANILIYOR
 
Suriye ordusunun Humus'un Rastan ilçesine hava destekli ağır silahlarla tekrar saldırıya geçtiğini ve birçok füzenin yerleşim yerine düştüğünü belirten haber ağı, ordunun Rastan'da yeni bir katliam gerçekleşmesinden korkulduğunu dile getirdi.
 
Humus Merkez Cezaevi'nde görevli muhafızların bir kısmının muhaliflerin safına geçtiği, bu kişilerle görevliler arasında çıkan çatışmada 4 kişinin öldüğü bildirildi.
 
Ülkenin kuzeyinde yer alan Kamışlı kentinde Özgür Suriye Ordusu'nun hava alanını ele geçirmeye çalıştığı belirtildi.
 
ÜRDÜN SINIRINDA ÇATIŞMALAR
 
AA muhabirinin Suriye muhalefeti kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Ürdün-Suriye Nasip Sınır Kapısı'nın denetimini ele geçirmeyi amaçlayan Özgür Suriye Ordusu ile Suriye rejimi ordusu arasında dün başlayan çatışmalar devam ediyor.
 
Öte yandan Ürdün Hükümeti ise ülkenin kuzeyini korumak için tüm seçeneklere açık olduklarını belirtti. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com