Şam'daki saldırıyı üstlendiler

Şam'daki saldırıyı üstlendiler
Suriye'de muhaliflerin oluşturduğu Özgür Suriye Ordusu, Şam'da düzenlenen saldırının sorumluluğunu üstlendi.
Suriye'de muhaliflerin oluşturduğu Özgür Suriye Ordusu, Şam'da düzenlenen saldırının sorumluluğunu üstlendi.

Özgür Suriye Ordusu, AFP'ye elektronik postayla gönderdiği açıklamada, Özgür Suriye Ordusu'nun Komutanı'nın Şam'da Ulusal Güvenlik binasını hedef alan ve ''barbarca katliamlardan sorumlu Esed'in çok sayıda sağ kolunun öldüğü operasyonun başarılı olduğunu'' vurguladı.

Açıklamada, "bunun Esed'in, sağ kollarının ve sivil ya da asker olsun rejimin simgelerinin düşürülmesine yönelik büyük operasyonların ilki olduğu vurgulandı.

Bu arada, Özgür Suriye Ordusu'nu oluşturan muhalif gruplardan Livau'l-İslam'a bağlı Şehitler Timi sözcüsü Ebu Ammar, Şam'daki intihar saldırısını üstlendiklerini açıkladı. Sözcü ölü ve yaralı sayısı hakkında bilgi vermedi.

Öte yandan Suriyeli muhalif komutanlardan Riyad El Esad, intihar saldırısını kendisine bağlı güçlerin düzenlediğini söyledi.

Associated Press haber ajansına konuşan El Esad, devlet televizyonunda saldırının bir intihar eylemi olduğuna ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Kendisine bağlı güçlerin bombayı odaya yerleştirdikten sonra patlattığını ileri süren El Esad, ''saldırıyı düzenleyenlerin tamamı şu anda hayatta'' diye konuştu.

Özgür Suriye Ordusu ve Suriye Ulusal Konseyi olayla ilgili henüz bir açıklama yapmazken Suriye Devlet Televizyonu, Savunma Bakanı Davud Racha, Beşşar Esed'in eniştesi Savunma Bakan Yardımcısı Asıf Şevket, İçişleri Bakanı Muhammed eş-Şaar ve Devlet Başkanı Beşşar Esed'in Özel Temsilcisi Hasan Türkmani'nin bugünkü intihar saldırısında öldüğünü açıklamıştı.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com