Şamil Tayyar Star'dan İstifa Ediyor!

Şamil Tayyar Star'dan İstifa Ediyor!
Star gazetesi yazarı Şamil Tayyar siyasete atılıyor. Bugün köşesinden 'adayım' diyerek ilan etti!..

Aday olup olmayacağı uzun süredir tartışma konusu olan Şamil Tayyar kararını verdi. Bugün köşesinden adaylığını ilan eden Tayyar, 12 Haziran saçimlerinde vekil olabilmek için başvuru yapacak. "Allah mahcup etmesin, kararımı verdim" diyen Tayyar, bugün Gaziantep'e giderek saat 14.00'te AK parti il binasında milletvekili aday adaylığına başvuracak.

Şamil Tayyar 11 Nisan'a kadar da medyadaki tüm görevlerini bir bir bırakacak. Köşesinde şöyle açıkladı:

"Daha önce kamuoyuna açıkladığım gibi, aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu'na verileceği 11 Nisan'dan önce Star Gazetesi Ankara Temsilciliği görevini bırakacağım. Oktay Ekşi gibi yapmayacağım.

Bir adım daha ileri gidiyorum; aday listesinde ismim olsa da olmasa da temsilcilik görevine bir daha dönmeyeceğim. 5 Eylül 2006 günü temsilci olarak başladığım Star Gazetesi'ndeki görevimi, liste durumu ne olursa olsun sonlandırıyorum.

TV PROGRAMLARINI DA BİTİRİYOR

Biliyorsunuz; Ülke TV'de Ahmet Kekeç ve Turgay Güler'le birlikte yaptığımız En Sıra Dışı programını bitirmiştim. Mustafa Ünal ve Adem Yavuz Arslan'la katıldığım Bugün TV'deki Temsilciler Meclisi programını 15 Mart'ta, Fikri Sağlar ve Latif Şimşek'le katıldığım Beyaz TV'deki Derin Gündem programını 16 Mart'ta son kez çıkarak kapatıyorum.

YAZARLIKTAN VAZGEÇMEYECEK

Geriye sadece yazarlık şapkam kalacak. Onu da aday listelerinin açıklanacağı 11 Nisan Pazartesi günü veda yazısıyla geçici süreyle vestiyere asacağım. Eğer listelerde yer alır siyasi yolculuğum başlarsa, seçimden sonra fırsat buldukça Star başta olmak üzere farklı gazetelerde “konuk yazar” olarak düşüncelerimi paylaşmak isterim. Kitap yazmaktan asla vazgeçmeyi düşünmüyorum. Her şey yolunda giderse 1 yıl içinde yeni bir kitapla okurların karşısına çıkmak istiyorum.

Peki Şamil Tayyar gazetecilik mesleğinin zirvesindeyken siyaseti neden seçti?
Bu soruyu köşesinde yanıtlıyor. Okumak için tıklayın

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com