Şamil Tayyar'dan skandal itiraflar!

Şamil Tayyar'dan skandal itiraflar!
AKP Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar'dan büyük itiraflar.
AKP Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar katıldığı bir televizyon programında skandal iddialarda bulundu. Tayyar "biz MİT müsteşarını korurken bütün MİT’in tamamını korumaya aldık. MİT içindeki yanlış insanların ayıklanması engellendi. Biz hepsine kalkan olduk” dedi.
 
Mehmet Baransu'nun yayınladığı belgelerin MİT'ten sızdığını iddia eden Tayyar “2004 MGK belgesinin Hakan Fidan’a yakın ama hizmetle bağlantılı bir isim tarafından sızdırıldığını düşünüyorum. Önce Hakan Fidan kendi etrafına bir baksın. Çok yakınlarına bir baksın ondan sonra kaynağı görecektir diye düşünüyorum. Hakan Fidan’ın hizmete yakın bu ismi bildiğini düşünüyorum. Eğer bilmiyorsa o koltukta oturmasın zaten…” dedi.
 
 
Daha önce Cemaat hakkında çok sert açıklamalarda bulunan Şamil Tayyar AKP-Cemaat savaşında bu sefer Cemaati değil uluslararası güçleri suçladı. Tayyar “bu yapının bavulla ilişkili olduğunu düşünüyorum. Bunların uluslararası istihbarat örgütleriyle irtibatları var. İsrail ile var, Amerika ile var. Yayınlanan belgeler Ergenekon ve Balyoz Sanıklarının can simidi haline geldi.” dedi. Cemaate seslenmek istediğini söyleyen Tayyar ,“ sizin içinize sızmış bu insanları fark edin ve onların oyununa gelmeyin. Devlet içinden tasfiye edilmiş bazı güç odakları yeniden güç devşirmek için gönüllüler hareketini kullanıyor” dedi.
 
Gezi Olayları’nın 5. Darbe girişimi olduğunu söyleyen  Şamil Tayyar “ Olaylar yaşanırken piyasadan 3.5 milyar sıcak para çekilmiş, sosyal medyada 4 yüz bin sahte hesap açılmıştır.  Gezi Olayları üç beş gencin kurguladığı bir olay değil. Başbakan’a Gezi Olayların vahametiyle ilgili ilk iki gün bilgi verilmemiştir” dedi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com