Şamil Tayyar'dan Zehir Zemberek Bir Yazı!

Şamil Tayyar'dan Zehir Zemberek Bir Yazı!
Tayyar'ın yüklendiği Bumin, kına mı yakacak yoksa Nedim Şener ile Kumkapı'ya mı gidecek?

"Bi Ermeni Var"...
"Bi de" tuhaf bir durum...
Bugün'ün Ankara Temsilcisi Adem Yavuz Arslan'ın kitabı hakkında öyle bir yazı yayınlandı ki yazının muhafazakar bir kalemden gelmiş olması büyük şaşkınlık yarattı. Kitaba yönelik zehir zemberek ve karalama dolu yazıyı kaleme alan Yeni Şafak yazarı Kürşat Bumin'di...

Bumin, Bugün yazarının kitabı "Bi Ermeni Var"ı yerin dibine batırıyordu.
Kitabın planlı yazıldığını, Emniyet'i aklayıp askeri kalamak için kurgulandığını öne sürüyordu.
Dahası 'emniyet içindeki çekişmede' taraf olduğunu söylüyordu. Satır aralarında da bu kitabın cemaat tarafından yazdırıldığını ima ediyordu.
Kürşat Bumin, bir kitap eleştirisi yapmanın ötesinde hedef gözeterek atış yapmıştı. Peki ama Kürşat Bumin, Bugün yazarının kitabını neden karalama yoluna gitmişti?

NEDİM ŞENER İMASI

Star yazarı Şamil Tayyar bugün o yazının kaynağıyla ilgili ilginç bir imada bulunuyor. Kitap nedeniyle tehdit edilen Adem Yavuz Aslan'a geçmiş olsun dedikten sonra şu dikkat çeken satırları not düşüyor:

"Kitap hakkında “utanmaz” bir üslupla yazı döşeyen Yeni Şafak'ın ne idüğü belirsiz yazarı bu haber karşısında kına mı yakar, Nedim Şener'le Kumkapı'da kafa mı çeker bilemem. Unutmasın, Hrant Dink'in katline giden yollar da bu taşlarla döşendi. Genç meslektaşıma tavsiyem, mermi postalayan bu çakallara pabuç bırakmadan doğru bildiği yolda yürümeye devam etmesidir."

KÜRŞAT BUMİN NELER YAZMIŞTI?

Dediğimiz gibi Kürşat Bumin'in yazısı gerçekten şaşırtıcıydı. Özellikle de Yeni Şafak yazarından bu yazının gelmesi akılları karıştırmıştı. Salı günü yayınlanan yazısında kitap için şu yorumlarda bulunuyordu?

*"Piyasaya yeni sürülmüş bu kitap çok zor okunuyor. Söz konusu zorluk konunun ağırlığından kaynaklanmıyor. Zor okunuyor, çünkü kitabın bir sistematiği yok her şeyden önce. Birçok ifade tutanağı ve bunların aralarına sıkıştırılmış yerli-yersiz pek çok yorumdan oluşan bir kitap bu..."

*Daha da önemlisi, kitabın sonuna geldiğinizde Hrant Dink Cinayeti'nin artık herkesin dilinde olan Emniyet Teşkilatı içindeki "çekişme"de taraf olduğu iddia edilen cenahlardan birinin açısından nasıl değerlendirildiğine şahit oluyorsunuz. "

*"Hrant Dink Cinayeti'nin aydınlatılmasına katkı sağlayacak bir kitap değil bu. Başka bir amaçla yazılmış sanki.."
*"Esrarlı sözler" ettiğim kanaatine varılmasın. Okuduğunuzda siz de göreceksiniz ki, bu kitap bugüne kadar cinayet dosyasında adı geçen bazı kişi ve kurumları "temize çıkartmak", bazılarını ise doğrudan işaret etmek amacıyla yazılmış. "

*"Bu "dağınık" ("ama hesaplı" diyelim!) kitabı sayfaları çevirerek değerlendirmek içimden gelmiyor doğrusu"

*"Okuyabilseydi Hrant'ın da sevmeyeceğinden eminim bu kitabı... "


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com