Şamil Tayyar'ı çıldırtacak sözler

Şamil Tayyar'ı çıldırtacak sözler
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın: "Şamil Tayyare isimli AKP’li..."

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “MHP, Allahsız ideolojiler karşısında sinmiş durumdaki, Erdoğanları, Bülent Arınçları yetiştiren zihniyetin mensuplarının da haklarını savunmuştur. Bugün gelinen noktada başörtüsü meselesinin gündemden düşmesinde, MHP’nin AKP iktidarına verdiği cesaret etken olmuştur. Bunu inkâr edecek siyasetçilerin alnını karışlarız” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, “MHP’ye yönelik haksız değerlendirmelere dair cevaben” bir basın açıklaması yaptı. Açıklamasında, AKP iktidarının, “demokratikleşme kılıfı” geçirerek Türkiye Cumhuriyeti’ni tasfiyeye ve federasyonlardan oluşan yeni bir yapılanmaya doğru adım adım götürme gayretinde olduğunun kamuoyunun malumu olduğunu savunan Yalçın, “Ancak iktidar partisi, meşum projelerini hayata geçirmek ve bunları toplum kesimlerine benimsetmek için, belirli hassasiyetleri ve dengeleri gözetmek gerektiğini de hesaba katmaktadır” dedi.

“MHP BAŞÖRTÜSÜ SİYASET SAHNESİNDE VAR OLDUĞU GÜNDEN BERİ ÜZERİNE DÜŞENİ TİTİZLİKLE YAPMIŞTIR”

Son günlerde Başbakan Erdoğan ve AKP sözcülerinde söylem değişikliği olduğunu kaydeden Yalçın, “Şimdiye kadar ‘Milliyetçiliğin her türlüsü ayağımın altında’ diyen Başbakan, hidayete ermişçesine, aslında hiç mensubiyet hissetmediği ve sevmediği Türk milletinin adını ağzına almaya başlamıştır” değerlendirmesinde bulundu.

Bu politikanın demokratikleşme paketi hakkındaki toplumsal tepkileri yumuşatmak için olduğunu belirten Yalçın, “AKP’nin Türk milleti kavramını kabul ediyor görünmesi, Türk milletinden ikinci bir kimlik çıkararak Türkiye’yi bölmeye çalışan PKK-BDP’ye verilen tavizleri halka şirin göstermek için uydurulan usturuplu bir yalandır” ifadelerini kullandı.

Yapılanların aynı zamanda Türk milliyetçiliği üzerinden MHP’ye yönelik siyasi operasyon olduğunu savunan Yalçın şöyle devam etti:
“AKP’nin ithal genel başkan yardımcılarından biri de haddini bilmeden MHP’ye sataşmış, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin başörtüsü meselesiyle ilgili tutumunu ‘MHP'nin bu noktaya gelmesini demokratikleşmesi bakımında önemli bir gösterge diye düşünüyorum’ diye değerlendirmiştir. MHP’yi en son muaheze edecek kişi, AKP’de ikbal aramak için kendi partisini tasfiye eden bu çıkarcı siyaset portresidir. Kendisine hatırlatalım ki MHP ve Ülkücü camia, başörtüsü gibi anamızın, bacımızın iffetiyle ilgili bir meselede siyaset sahnesinde var olduğu günden beri üzerine düşeni titizlikle yapmıştır.”

“MHP ERDOĞANLARI, BÜLENT ARINÇLARI YETİŞTİREN ZİHNİYETİN MENSUPLARININ DA HAKLARINI SAVUNMUŞTUR”

Özellikle 70’li yıllarda baş örtülü bir çok kişinin Ülkücülerin saflarında olduğunu aktaran Yalçın, “AKP’yi doğuran Millî Görüş hareketinin mensuplarının korku içinde sokağa çıktıkları ve kendilerini gizleyerek fakültelere devam ettikleri o yıllarda İslami değerlerin, Müslüman Türk gençlerinin ve başörtülü hanımların haklı mücadelesini MHP ve Ülkücü Hareket temsil etmiştir” açıklamasını yaptı.
Ülkücü hareketin, Türkiye ve Türk milletinin kutsal bildiği değerler uğruna her gün şehit verirken yılmadığını belirten Yalçın, “Allahsız ideolojiler karşısında sinmiş durumdaki, Erdoğanları, Bülent Arınçları yetiştiren zihniyetin mensuplarının da haklarını savunmuştur. Bugün gelinen noktada başörtüsü meselesinin gündemden düşmesinde, MHP’nin AKP iktidarına verdiği cesaret etken olmuştur. Bunu inkâr edecek siyasetçilerin alnını karışlarız” dedi.

“ŞAMİL TAYYARE İSİMLİ AKP’Lİ BİR DENSİZ VEKİL…”

MHP’nin demokratikleşme noktasına yeni gelmediğini, bilakis kurulduğu günden beri demokrasi mücadelesi verdiğini belirten Yalçın, AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın Engin Alan ile ilgili sözlerini ise şöyle değerlendirdi:

“Şamil Tayyare isimli AKP’li bir densiz vekil de, MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan’ın mahkûmiyetini kastederek, ‘Bir darbe davasına karışmış, bundan dolayı yargılanmış, mahkûm olmuş ve mahkûmiyet kararı da Yargıtay tarafından tescil edilmiş bir vekil partisinden ihraç edilmelidir’ diye beyanat lütfetmiştir. Bu kendini bilmez milletvekili, ‘Eğer MHP Engin Alan'ı ihraç etmezse darbeci anlayışın, vesayetçi rejimin payandası hâline gelebilir, kamuoyunda böyle bir algı oluşabilir hatta Milliyetçi Hareket Partisi için teröre bulaştığı gerekçesi ile kapatma davası açılması ihtimali bile gündeme gelebilir’ deme cüretinde de bulunmuştur. Anlaşılan AKP, ağzından çıkanı kulağı duymayan şaşkın vekilinin vasıtasıyla partimize aba altından sopa göstermektedir. İktidar partisinin, bir yandan partileri kapatmak yerine Siyasi Partiler Yasasına doğrudan suç işleyen kişiyi esas alan bir cezai uygulamanın getirilmesini savunurken, diğer yandan da MHP’yi kapatmakla tehdit etmesi, AKP’nin nasıl bir demokrasi düşmanı olduğunun delilidir.”(MUE)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com