Şampiyon gibi…

Şampiyon gibi…
Bursaspor şampiyonluk maçı gibi oynadığı bu maçı hak etmiştir. 'Şampiyon gibi' bir futbol oynamıştır.

Zeynep Tuğba BEKMEZ | zeynep@sansursuzhaber.com

Bursaspor maça taraftarının coşkusuna adeta karşılık vererek baskılı, çok istekli ve coşkulu başladı.

Bu coşku golü de ilk yarının başlarında getirdi. Pinto 14. dakikada  attığı golün provasını 5 dakika önce yapmıştı zaten.

Sonrasında dalga dalga gelerek Beşiktaş kalesini yoklayan Bursaspor Beşiktaş'ın 'iyi futbol' adına planladığı hiçbir şeyi yapmasına izin vermedi. Beşiktaş'ın da ilk 11 ine bakacak olursak onlarda zaten bunun için sahaya çıkmamış gibilerdi.

Beşiktaşın sol kanadını ilk yarı adeta otobana çeviren bir Bursaspor'a karşı bunu çaresizlikle izleyen bir Samet Aybaba, oyunu bir türlü açamayan -boğaz trafiğindeki tıkanıklığı anımsatan- bir Beşiktaş vardı...

Ve yine otobandan gerçekleşen bir organizasyon skora 2. gol olarak yansıdı. İlk yarının son dakikasında Mustafa Pektemek bir pozisyonda Beşiktaş adına gole yaklaşsa da neticeye gidemedi.

Beşiktaş, ikinci yarı kısmen daha arzulu başlasa da, bu maça inanmadan çıkmışlardı ve bunu taraflı tarafsız herkese gösterdiler. 65. dakikada gelen 3. golün arkasından Bursaspor atakları bitmek bilmedi. Farkın daha da açılması an meselesiydi. Bir takım yenilebilir ama Beşiktaş gibi büyük bir camia adına top koşturuyorsa -özellikle ilk yarıda olduğu gibi- bu kadar 'ruhsuz' oynayamaz. 'Feda' diyen bir taraftar grubu bunu hak etmiyordur. Bana göre Beşiktaş’ta şampiyonluğa bu sene tek inanan Beşiktaş taraftarlarıydı.

Sonuç:
Ligin zirvesinden tamamen kopan Beşiktaş artık başka bir mücadelenin içindedir.
Bursaspor şampiyonluk maçı gibi oynadığı bu maçı hak etmiştir. 'Şampiyon gibi' bir futbol oynamıştır.
Bursaspor taraftarları bu maçtaki performanslarıyla Haziran ayında hizmete girecek yeni statlarını fazlasıyla hak ettiklerini göstermiştir.

Son olarak Bursaspor alt yapı futbolcusu Osman Talha Kotaran'ın sosyal paylaşım sitesi twitterdeki hesabından bu maçı izlemeye gideceğini belirtmesi ve “Fernandes’i izlemeye gidiyorum, gol atarsa bağırmam inşallah” yazmasından sonra Bursaspor’dan kovulmasını çok sert bir tavır olarak buldum.

Fernandes' i keyifle izlemeye gitmek isteyemeyecek bir futbolsever yoktur herhalde.

E 'gol atarsa bağırmam' söylemi de yaşının küçüklüğüne ve tecrübesizliğine verilebilirdi. İlk hatasında bir genci -her alanda - böylesine cezalandırmak hepimize sadece kaybettirir.

Bazen de hoşgörü!..

Saygılarımla..
(SANSURSUZHABER.COM)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com