Şampiyonlar Ödülendirildi

Şampiyonlar Ödülendirildi
Belarus'un başkenti Minsk'te düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'ndan madalya kazanarak Kütahya'ya dönen Erol Bilgin, İzzet İnce ve Ümmühan Taş, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret ettiler. Vali Kocatepe, sporculara başarılarından d

Belarus'un başkenti Minsk'te düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'ndan madalya kazanarak Kütahya'ya dönen Erol Bilgin, İzzet İnce ve Ümmühan Taş, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret ettiler. Vali Kocatepe, sporculara başarılarından dolayı birer Cumhuriyet altını hediye ederek başarılarının devamını diledi.
Belarus'un başkenti Minsk'te düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'ndan madalya kazanarak Kütahya'ya dönen Erol Bilgin, İzzet İnce ve Ümmühan Taş, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret ettiler. Vali Kocatepe, sporculara başarılarından dolayı birer Cumhuriyet altını hediye etti.
Vali Kocatepe, konuşmasında Kütahya'da yetişen sporculardan Bilgin'in koparmada 139 kilo, silkmede 165 kilo kaldırıp toplamda 304 kiloyla 2 altın ve 1 gümüş, İnce'nin koparmada 170 kiloyla gümüş, Taş'ın ise koparmada 117 kiloyla bronz madalya kazandığını hatırlatrak, bu tür başarılarının Kütahya'nın tanıtımında önemli rol oynadığını vurguladı.
Kütahya'da yetişen haltercilerin milli takım formasıyla uluslararası şampiyonalarda hem Türkiye hem de Kütahya'nın gurur kaynağı olduğunu ifade eden Vali Kocatepe, ''Bu başarılarından dolayı kendilerini kutluyorum. İnşallah gelecekte de bu başarıları devam eder ve bizim gururumuz olamya devam ederler'' dedi.
Vali Kocatepe, daha sonra Erol Bilgin ve Ümmühan Taş'a birer cumhuriyet altını hediye ederek, Ankara'da bulunduğu için ziyarete katılamayan İzzet İnce'nin hediyesini ona teslim edilmek üzere antrenörü Pekünlü'ye vteslim etti.
Antrenör Pekünlü'nün, Erol Bilgin'in sosyal güvencesinin bulunmadığını söylemesi üzerine Kocatepe, konuyla ilgileneceğini ve gerekenin yapılacağını ifade etti.
Ziyarete, İl Gençlik ve Spor Müdürü Sadık Ölçen, halter antrenörü Hilmi Pekünlü ile sporcular Bilgin ve Taş katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com