'Şampiyonluğu kimse alamaz'

'Şampiyonluğu kimse alamaz'
Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, "Alnımızın akıyla kazandığımız şampiyonluğu kimse elimizden almadı, alamayacaktır da" dedi.

"YARGIYA GÜVENİMİZ TAMDIR"

Sezon başında yaşanan durumla ilgili hukuki sürecin devam ettiğini kaydeden Özdemir,

"Yargıya güvenimiz tamdır. Savcı iddianame yazacaktır ve o gün de gizlilik olayı ortadan kalkacaktır. Unutmamamız lazım gelen, savcı iddia ediyor, bu iddianamenin neticesinde hiçbirimiz moralini bozmasın. Yargıya intikal eden bu tip konuların yüzde 56'sında netice beraat olmuştur. Haklılığımız eninde sonunda güvendiğimiz yargının neticesinde ortaya çıkacaktır" ifadelerini kullandı.
Çok büyük bir mücadele verdiklerini ve süreçten çıkacaklarına inandığını dile getiren Özdemir, "Alnımızın akıyla kazandığımız şampiyonluğu kimse elimizden almadı, alamayacaktır da. Zor günler geride kaldı. Önümüzde iyi günler var, inşallah başkanı yakında yanımızda göreceğiz" diye konuştu.


Yüksek Divan Kurulu Üyesi Selim Ergüder'in, kulüp başkanı Aziz Yıldırım ile ilgili sözlerine de değinen Özdemir, şunları söyledi:

"Başkanımız hakkında, şu an göstermiş olduğumuz duruşlar çok önemlidir. Devletteki herkesin, siyasi partilerin söylediği tek şey; şu an sergilediğiniz duruş akıl almaz bir özellik göstermektedir. Burada başka bir düşünceye saplanmayalım. Galatasaray'ın bir başkan vekili ve başkanı 'Bu duruşu biz Galatasaray olarak gösteremezdik' dediler ve gösterdiğimiz duruşu takdirle karşıladıklarını kamuoyuna açıkça ifade ettiler. Sayın Aziz Yıldırım bizim başkanımızdır. Bazı kesimlerin yaptığı yargısız infazın içinde bulunmayalım. Selim kardeşimiz buraya gelip, yargısız infazda bulunmuştur. Haklı olduğumuz ortaya çıkacaktır. Başkanımız, iki asbaşkanımız, iki çalışanımız sıkıntı çekiyorsa, Fenerbahçe için çekiyordur."
Kaos ortamında 3,5 ayı geride bıraktıklarını anlatan Özdemir, "Önümüzdeki günlerin daha iyi olacağına inanıyorum. Fenerbahçe'yi kimsenin küme düşürmesi pek kolay değildir. Çok büyük mücadele veriyoruz. Sizler, bizler, taraftarımız, bayanlarımız, çocuklarımız, bu süreçten geçeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

"AKILCI DAVRANMALIYIZ"

Divan Kurulu üyesi Selim Ergüder konuşmasında Yüksek Divan Kurulu'nun bu süreçte çok daha fazla katkısı olması gerektiğini belirterek,

"Şu anda çok duygusalız. Akılcı davranmalıyız. Bu gidişatın sonuçlarının bu koca çınara çok büyük yara açacağı konusunda bir takım şüphelerim var" dedi.
Kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ı çok sevdiğini kaydeden Ergüder, "Fakat bu süreçte maalesef bizim buradaki yönetim algılama, izleme ve stratejik yaklaşımımızda bir takım sıkıntılar olduğunu görüyorum. Bana göre eğer Ağustos'un başında Sayın Aziz Yıldırım irade gösterip tutuklandıktan sonra Fenerbahçe Kulübü'nden istifa etseydi, bugün ön göreceğimiz olayların hiçbirisi başımıza gelmeyecekti" demesi üzerine salondan tepkiler yükseldi.
Selim Ergüder, tepkilere, "Şu anda en yüksek organ genel kurul. Peki Fenerbahçe Kulübü'nün üzerinde bir güç var mı?" şeklindeki sorusu üzerine bir üye de "Taraftar" yanıtını verdi. Bunun üzerine, "Bravo, onun üstünde başka güç var mı?" diyen Ergüder, salondan ses çıkmaması üzerine, "Yok. Farkında mısınız, şu anda Aziz başkanı putlaştırıyorsunuz. Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü'nün üstüne çıktı" ifadelerini kullandı. Bunun üzerine ise diğer üyeler Ergüder'e büyük tepki gösterdi. Selim Ergüder, tepkiler üzerine konuşmasını erken bitirerek, kürsüden indi.


Özdemir, hem UEFA hem de Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile gerekli kurumlar nezdinde hukuki ve idari çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

"TFF'nin ve başkan Mehmet Ali Aydınlar'ın, Fenerbahçe'nin ve Türk futbolunun haklarının uluslararası platformda savunulması adına elinden gelen her şeyi yapacağına inancımız tam" diyen Nihat Özdemir, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Yasa için Kulüpler Birliği Vakfı'nın gerekli çalışmaları yaptığı ve önerilerini hukuki metin haline getirdiğini kaydetti.


Başkanvekili Özdemir, tüm amatör şubelerinde hiçbir küçülme olmadan devam edeceklerini bildirerek, kadın ve erkek voleybol takımlarının yeni sponsorları hakkında bilgi verdi. Özdemir, "Sadece Fenerbahçe adına değil ülke sporun adına gururlara vesile olan bu birliktelik için Acıbadem'e teşekkürlerimi sunuyoruz. Kulübe yoğun sponsorluk teklifi geldi. Bu teklifler içinde Universal Hastaneler Grubu ile anlaşma sağlanmıştır. Erkek voleybolunda ise Koç Grubu kuruluşu Grundig ile sponsorluk anlaşması yapıldı" ifadelerini kullandı.

"FEDERASYON DA GÖREVİNİ YAPIYOR"

Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, şehitler için başsağlığı dileyerek açılış konuşması yapmayacağını ifade etti ve "Sıkıntımız var, acımız var. Konuşmalarda dikkatli olalım, kimseyi rencide etmeyelim. Barışı seven insanlarız. Federasyona da çatmayalım. Onlar da görev yapıyorlar. Onlara da anlayış göstermeliyiz" diye konuştu.


Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen Divan Kurulu toplantısında, kulüp yönetim kurulunun faaliyet raporunun okunmasının ardından üyelere Denetleme Kurulu raporu sunuldu. Raporda, sarı-lacivertli kulübün 30 Eylül 2011 itibariyle toplam borcunun 346 milyon 480 bin 550 lira olduğu bildirildi. Bu borcun ABD Doları karşılığının ise 187 milyon 165 bin 900 olduğu kaydedildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com