Şampiyonluk İçin Her Yol Mübah Değil!

Şampiyonluk İçin Her Yol Mübah Değil!
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, ligin bitimine son 4 hafta kala önemli açıklamalar yaptı.

 

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, ''Transfer edeceğimiz futbolculara daha çok ağırlık veriyoruz. Belirlediğimiz oyuncularla yüzde 70 oranında anlaştık'' dedi.

"YÜZDE 70 ANLAŞTIK"

Şener, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, iç transfer görüşmelerini sezon sonu yapacaklarını ifade ederek, ''Selçuk veya Egemen ile ilgili şampiyonluğa oynadığımız için kamuoyuna yansıtmadan görüşmelerimiz oldu. Planlamayı 4 maçın sonuna bıraktık. Alacağımız oyuncular var. Transfer edeceğimiz futbolculara daha çok ağırlık veriyoruz. Belirlediğimiz oyuncularla yüzde 70 oranında anlaştık'' diye kaydetti.

"AZİZ YILDIRIM'IN CEZASINA YORUM"

Şener, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın cezasının indirilmesiyle ilgili olarak sorulan bir soruya ise şöyle yanıt verdi: ''Disiplin kurulu karar veriyor, tahkim cezayı yarıya indiriyor. Hiçbir yöneticinin ceza almasından zevk almıyoruz. Tahkim karar verdi. Ceza 21 güne indi. Sanırım mevcut tahkim üyeleri önümüzdeki seçimde oraya bir daha aday olmak istemiyorlar. Verilen kararın hukukla yakından uzaktan bir ilgisi yok. Demek ki Tahkim Kurulunu hukukçulardan seçmenin bir manası yok.''

STAT PROJESİ

Şener, Danıştay'ın Akyazı Projesi ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı almasıyla ilgili bir soruya da ''Aslantepe için de böyle bir karar çıkmıştı. Ama devam etti proje. Sanırım bu proje de devam eder. Bu da speküle edilen bir konu. Bizim Başbakanla görüşme talebimiz sportif değildi. Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağımız kesin. Şampiyonlar Ligi'nin kuralları katı. Stadımızdaki eksikleri tamamlayabilmek için paraya ihtiyaç var. Yapılanlar ise iki yıl sonra yıkılacak. İki yıl sonra yıkılacak bir yere yatırım yapamayız. Trabzon halkına saygısızlık yapmamak için Şampiyonlar Ligi maçlarını burada oynatmak istiyoruz. İnşallah kalan sürede bu eksikleri gidereceğiz'' yanıtını verdi.

FENERBAHÇE-İSTANBUL BB MAÇI

Şener, bir gazetecinin, 'Fenerbahçe-İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının hakemi Fırat Aydınus. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?' sorusunu şöyle yanıtladı:
''Benim bildiğim kadarıyla Fırat Aydınus iyi bir hakem. İstanbul Büyükşehir Belediyespor da iyi bir takım. Ne olacağı belli olmaz. Ligin kalan kısmı psikolojik bir savaş. İstanbul'da lehimize yazan yazar yok. Ancak Fenerbahçe kötü işler de yapsa lehine yazabiliyor. Bunlar için yapabileceğimiz bir şey yok. Aynı gazetelerin burada da temsilcileri var, ancak onların da gücü belli. Türkiye'nin en doğusundaki takımız. Asıl saygının bize duyulması gerekiyor.''

"ŞAMPİYONLUK İÇİN HER YOL MÜBAH DEĞİL"

Bugün gelinen noktayı takdirle karşıladığını da vurgulayan Şener, ''Bizim eksiğimiz 9 puanlık farkı erken harcamamızdı. Henüz hiç bir şey belli değil. Yarın önemli bir maçımız var. Sonucu tahmin etmek güç. Bizim dört büyükten biri oluşumuz hala görmezden gelinmeye çalışılıyor. Şampiyonluk için her yol mübah değil. Bunları hep söyledik. Olamazsak dünyanın sonu değil. Trabzonspor başarılı bir kulüp. Transfer hamleleri, bütçesiyle iyi bir kulüp. Farklı bir kulübüz. Kısıtlı imkanlara sahibiz. Buna rağmen direniyoruz, şampiyonluğa oynuyoruz ve inşallah da olacağız'' diye konuştu.

"ÖZAK'A HAKSIZLIK YAPILMASINI İSTEMİYORUM"

Devlet Bakanı Faruk Özak'ın Trabzon için çok önemli olduğunu kaydeden Şener, şunları söyledi: ''Sayın Özak, o benim önce arkadaşım. Aynı dairede staj yaptık. O gün, bugün tanırım. Daha önce yardımcılığımı yaptı. Kulüp başkanlığı yaptı. Şimdi devlet bakanı. Haksız eleştirilere üzülüyorum. Bizim için önemli bir kazançtır. Başımız sıkıştığı her an yakına gidebildiğimiz biridir. Buranın takım kaptanlığını yapmıştır. Trabzonspor siyasetin çok üstündedir. Başbakana da mali bir konu için gitti. Bunun için başka bir yere gidemeyiz. Özak'a haksızlık yapılmasını istemiyorum. Bütün siyasi adaylar bu kulübün emrindedir. Bu kulüp onların emrinde değildir. Faruk Bey için ayrı bir parantez açmanızı rica ediyorum. Belli zamanlarda gidilen bir insan değildir.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com