Şampiyonluk kupasını gölde kaybettiler!

Şampiyonluk kupasını gölde kaybettiler!
Fenerbahçeli sporcular, şampiyonluk coşkusuyla atladıkları Sapanca Gölü'nde birincilik kupasını kaybetti...

Sakarya'nın Sapanca İlçesi'nde Kırkpınar parkurunda yapılan Türkiye Gençler Kürek Şampiyonası'nda Genç B Erkekler kategorisinde birincilik elde eden Fenerbahçeli sporcular, şampiyonluk coşkusuyla atladıkları Sapanca Gölü'nde birincilik kupasını kaybetti. Seviçleri 3 dakika süren Fenerbahçeli kürekçiler kaybettikleri kupayı bulabilmek için göle dalmalarına rağmen bulamadılar.

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından hafta sonu Sapanca Gölü Kırkpınar Parkuru'nda yapılan Türkiye Gençler Kürek Şampiyonası, bugün yapılan final yarışlarıyla sona erdi. Genç B Erkekler, Fenç A Bayanlar, ve Genç A Erkekler kategorilerinde birincilik elde eden Fenerbahçe şampiyonanın birincisi oldu. Kupa töreninin sona ermesinin ardından şampiyon olan Fenerbahçeli sporcular kupalarıyla birlikte Sapanca Gölü'ne atlayarak sevinç coşkusunu yaşamak istedi. Kürekçiler ellerinde kupayla göle atlarken, yaşanan kargaşada Genç B Erkekler 4 Tek kategorisinde birinci olan Fenerbahçeli sporculardan Mansur Abay, ayağının kaymasıyla elindeki kupayla birlikte göle düştü. Abay'ın elindeki kupa göle fırlayarak, dipteki yosun tabakasının arasında kayboldu. Kupa sevinçleri iki dakika süren Fenerbahçeli sporcular ve Sakarya İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nde görevli dalgıçların yaptığı uzun süreli arama çalışmaları sonuç vermedi. Kupayı kaybeden Fenerbahçeli sporcu Abay, uzun süre kupayı kaybetmenin şokunu yaşadı. Abay, şöyle konuştu:

"Şanssız durum yaşıyoruz şu anda. Şampiyonluğumuz ilan edildikten sonra herkes kutlama yapmak için koşmaya başladı iskeleye doğru. Ben de koşup göle atladığım sırada ayağım kaydı ve suya düştüm. Arkadan gelen arkadaşlarım da üzerime atladı yanlışlıkla. Sonra o anda kupa elimden kaçtı, tutamadım. O karmaşada kupayı bulamadık ve sudan çıktım. Etrafa baktık arkadaşlarla, 'belki biri almıştır' diye ama kupa yok. Şu anda kaybolmuş, arama yapıyoruz biz de. Kupanın kaybolması şampiyonluk sevincimizi azaltamaz. Çünkü emeğimiz var sonuçta. Biz hak edip şampiyon olduk, kupa sadece bir sembol. Ama bulacağız inşallah. Sonra tesislerimize götürüp Fenerbahçemize hediye edeceğiz."

Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven ise, "Böyle bir şey şimdiye kadar yaşanmamıştı tabii. Sporcuların bu şekilde kupalarla birlikte suya atlamalarına kesinlikle karşıyım" dedi.

Fenerbahçeli kürekçiler, kaybettiklerı kupayı gölde bırakarak ayrıldı. Bu arada Kırkpınar Spor Kulübu kayıp kupayı bulabilmek için gölde arama çalışması başlattı.

KUPAYI BULDULAR

Fenerbahçeli genç kürekçilerin Sapanca Gölü Kırkpınar Parkurunda düzenlenen Türkiye Gençler Kürek Şampiyonası'nda şampiyon olduktan sonra seviçten atladıkları Sapanca Gölü'nde kaybettikleri kupa Kırkpınar Spor Kulübü dalış kaptanı dalgıç Mahmut Pir tarafınan gölden çıkartıldı. Kırkpınar Spor Kulup Baskanı Fatıh Fil "Kupa Fenerbahçe için önemlı. Metris cezaevıne Aziz beye gönderecegiz''dedi.

Türkiye Kürek Federasyonunca düzenlenen ve iki gündür Sapanca Gölü'nde devam eden şampiyona da Genç B Erkeklerde şampiyon olan , Fenerbahçeli kürekçiler kupalarıyla birlikte Sapanca Gölü'ne atlayarak sevinç coşkusunu yaşamak isterken Fenerbahçeli sporculardan Mansur Abay, ayağının kaymasıyla elindeki kupayla birlikte göle düşerek kupayı kaybetti .Tüm aramalara rağmen kupa bulanamayınca Fenerli sporcular kupayı bırakarak Sapanca'dan ayrıldılar . Fenerlilerin kupayı kaybettıklerının duyulması üzerine Kırkpınarspor Kulübü Başkanı Fatih Fil, klübün dalış şube kaptanı Mahmut Pir'i arayarak Kupanın gölde aranmasını ıstedi. Bunun üzerine göle giren Pir dalgıç kıyafetleri ile Fenerbahçeli kürekçilerın kupayı kaybettikleri noktada göle girerek arama yaptı. Yaklaşık 10 dakika süren arama sonrasında dalgıç Pir elinde kupa gölün yüzeyine çıktı. Kupayı daha sonra kulüp başkanı Fatih Fil'e teslım etti. Fil burada DHA Muhabirine yaptığı açıklamada kupanın manevi degerinın olduğunu söyleyerek "Bir yıllık emek bu. Manevi değeri büyük. Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'ın bugünlerde morala ihtiyacı var. Külüp Müdürü Serkan Acat vasıtası ile bu kupanın Azizi Yıldırım'a Metris Cezaevinde teslim edlmesinı saglayacagız'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com