Şampiyonluk maçına aynı otobüsle gittiler

Şampiyonluk maçına aynı otobüsle gittiler
Bozüyük Güneşspor Kulübü ve Vitraspor Kulubü U-15 takımları, Bilecik'te karşı karşıya geldi. Rakip iki takımın aynı otobüsle maça gitmesi takdirle karşılandı.

Bozüyük Güneşspor Kulübü ve Vitraspor Kulubü U-15 takımları, Bilecik'te karşı karşıya geldi. Rakip iki takımın aynı otobüsle maça gitmesi takdirle karşılandı.
U-15 şampiyonasının son maçında, Güneşspor ve Vitraspor Bilecik'te bulunan sentetik sahada karşı karşıya geldi. Maçtan Günesşspor, İzzet (2) ve Yalçın'ın golleriyle 3-0 galibiyetle ayrıldı. Maçın ardından Güneşspor Şeref Başkanı Basri Bayraktar yöneticilere, antrenörlere ve oyunculara yemek verdi.
Güneşspor Kulübü Başkanı Ümit Kök, takımın birçok branşta yakaladığı başarıların ilerleyen senelerde artarak devam edeceğini söyledi. Rakip takım Vitraspor ile aynı otobüste maça gittiklerini anlatan Kök, "Maçtan önce Vitra yöneticileriyle görüştük. Birçok büyük takımların taraftarları yöneticileri birbirleriyle anlaşamazken, biz Vitraspor ile bir kardeşlik örneği tescil etmek istedik. Aynı otobüste, yöneticilerle ve sporcular seyahat edip, maçımızı oynayıp aynı otobüsle de geri döndük. Gidişimizde ve dönüşümüzde bir tane tatsız olay olmadı. Demek ki tüm spor kulüpleri birbirleriyle sıcak diyaloglar kurabilir. Yenmek var, yenilmek var, ama rekabet hiçbir zaman tatsızlığa yol açmamalı. Özellikle biz bunu göstermek istedik. Vitraspor'un yöneticilerine de teşekkür etmek isterim. Bizim bütün kulüplerle olan dostluklarımız devam ediyor" dedi.
Karşılaşmadan galibiyetle ayrıldıkları için mutlu olduklarını da kaydeden Kök, “Biz her branşlarda olduğu gibi sezon başında futbolda da U-13, U-15, U-17 ve a takım müsabakalarına katılma kararı aldık. Bu grupların kurulması konusunda Güneşspor olarak çok ısrarcı olduk. Bununda sebebi 13 -15 yaşındaki çocukların top oynamaya başlayıp da, a takıma geldiklerinde teknik olarak ve disiplin olarak yetişmiş olmaları. Vitra ile birlikte Bozüyük’ü temsil ettiğimiz için muhakkak başarıyı yakalamak istiyorduk. U-15 takımımızla ilde şampiyon olduk. Bizim için büyük bir kazanım bu. Yöneticiler, teknik heyet ve sporcular olarak çok mutluyuz ve bu gibi başarılar bizim için büyük önem arz ediyor. Şimdi takımımız Kütahya’da oynanacak olan grup müsabakalarına katılacak. 21 Mart’tan itibaren oynanmaya başlayacak müsabakalar 3 gün sürecek” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com