Samsun'da kayınvalidesini balkondan atmaya kalktı

Samsun'da kayınvalidesini balkondan atmaya kalktı
Samsun'da evi terk eden eşini ve kayınvalidesini bıçakla yaralamaktan tutuklu yargılanan Yrd. Doç. Erol Karadeniz hakkında, 35 yıla kadar hapis cezası istendi. Yrd. Doç. Dr. Karadeniz, son savunmasını hazırlamak için süre isteyince duruşma ertelendi.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Erol Karadeniz, kendisine boşanma davası açıp evi terk eden, bir dershanede öğretmenlik yapan eşi 35 yaşındaki Kübra Karadeniz ile konuşmak için 2010 yılı Kasım ayında, kayınvalidesi 62 yaşındaki Ayşe Akay’ın evine gitti.

Burada bir süre 8 aylık kızıyla oynayan Yrd. Doç. Dr. Erol Karadeniz, çıkan tartışma sonucunda ekmek bıçağıyla eşini ve kayınvalidesini bıçaklayarak yaraladı.

İki kadının yardım çığlıkları üzerine apartman sakinleri polise haber verdi. Olay yerine gelen polis, kapıyı kırarak içeriye girip Yrd. Doç. Dr. Erol Karadeniz’i etkisiz hale getirdikten sonra iki kadını ambulansla hastaneye gönderdi.

"KENDİMİ ÖLDÜRMEK İSTEDİM"
Nöbetçi mahkemece tutuklanan Yrd. Doç. Dr. Erol Karadeniz’in, 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davasına devam edildi. Daha önceki savunmalarını tekrar eden Yrd. Doç. Dr. Karadeniz, 2 yıllık evli olduğunu belirterek şöyle dedi:

"Eşimle kızımın velayeti hakkında konuşuyorduk. Kızımın velayetini vermeyeceğini ve kızımı 10 yaşına kadar bana göstermeyeceğini söyledi. Çok üzüldüm. Cebimde çakı vardı. Onu alıp ’kendimi öldüreyim de hiç görmeyeyim’ dedim. Eşim ve annesi kolumu tutmaya çalıştı. Boğuşurken yere düştük. Onlar da bu sırada yaralanmışlar" diye konuştu.

"ANNEMİ 5’İNCİ KATTAN ATMAYA ÇALIŞTI"
Duruşmaya katılmayan ancak daha önceki celselerde ifade veren Kübra Karadeniz ise, sanığın yalan söylediğini ileri sürerek şunları söyledi: "İstediği zaman kızını gelip görüyordu. Biz kavga ederken annem araya girmek istedi. Bu sırada boğazıma bıçağı sapladı.
Ben yere düştüm. Sonra da gelişi güzel olarak vücudumun 10-15 yerine vurdu. Annem,balkona çıkıp imdat diye bağırıyordu. Arkasından gitti. Onu da bıçakladı. 5’inci kattan balkondan atmaya çalıştı. Bu sırada polisler geldi. Şikayetçiyim
."

Cumhuriyet savcısı, Yrd. Doç. Dr. Erol Karadeniz’in eşini ve kayınvalidesini öldürmeye teşebbüs ettiğini belirterek 35 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.

Yrd. Doç.Dr. Erol Karadeniz ile avukatının son savunmalarını yapmaları için süre istemelerini üzerine mahkeme heyeti duruşmayı erteledi.

DAHA ÖNCE ’EŞİNİ DÖVMEKTEN’ CEZA ALMIŞ
Öte yandan Erol Karadeniz’in, bu olaydan 2 ay önce de eşini dövüp yaraladığı için 3 bin TL cezaya çarptırıldığı ortaya çıktı.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com