Samsun’dan tedavi “umudu”

Samsun’dan tedavi “umudu”
Antalya'da bir otobüsün çarpması sonucu komaya giren ve üzerinden kimlik çıkmayan ''Umut'' ismi verilen genç için tedavi umudu doğdu.

Samsun'da faaliyet gösteren özel bir fizik tedavi merkezinde görevli fizyoterapist Halis Begoviç, Antalya'da 2008 yılında bir otobüsün çarpması sonucu komaya giren ve üzerinden kimlik çıkmayan, ''Umut'' ismi verilen gencin bakımını gönüllü üstlenen Gülsüm Kabadayı'yı ziyaret etti.
 
Kadadayı'yı evinde merkezin koordinatörü Sevim Taşkelek ile ziyaret eden ve Umut'u muayene eden fizyoterapist Halis Begoviç, Umut'un artık hastane ortamında tedavi görmesi gerektiğini söyledi.
 
Umut'un ekip çalışması içerisinde tedavisinin yapılması gerektiğini düşündüklerini ifade eden Begoviç, fizyoterapi, robotik rehabilitasyon destekli fizyoterapi seansları, havuz tedavisi ve konuşma tedavisi görmesi gerektiğini anlattı.
 
Begoviç, ''Umut'un artık hastane ortamında tedavi görmesi gerekiyor. Önce ses çıkartma, sonra da kelimeleri üretmeye çalışmamız gerekiyor ki kendisiyle iletişim içinde olalım. Öncelikle başını sabit tutması gerekiyor. Daha sonra gövde kontrolü gerekiyor. Bütün bu işlemlerin iyi bir kadro ve ekiple yapılması gerekir. Merkezimizde de bu donanımlar var. Umut'u en yakın zamanda en iyi hale getirmeyi düşünüyoruz'' diye konuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com