Sana Hiç yakıştıramadım abi!

Sana Hiç yakıştıramadım abi!
Hakan: Ben bu durumu sana hiç yakıştıramıyorum “abi”. Girişim dergisini falan anımsıyorum, hiç yakıştıramıyorum...

Dün Kayseri'de Erdoğan'la görüşen AKP Gaziantep Milletvekili Mehmet Metiner'in görüntüleri Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ı kızdırdı.

Metiner'in Girişim Dergisi dönemindeki duruşunu köşesine taşıyan Hakan, 'Ama işin dozu kaçırsa olay, “söylenen sözlerden duyulan pişmanlık” aşamasını aşar, elde edilen makam-mevkii için eğilmeye–bükülmeye girer. Ben bu durumu sana hiç yakıştıramıyorum “abi”. Girişim dergisini falan anımsıyorum, hiç yakıştıramıyorum.' diye yazdı.

İşte Hakan'ın 'Mehmet Metiner'e açık mektup' başlıklı bugünkü o yazısı:

Bilirsin, sana “abi” derim... Eh ne de olsa sen bizim gençliğimizin delifişek dergisi Girişim'in eğilip bükülmeyen delikanlılarındandın. “Camia” senin dedikodunu yapmaya pek meraklıyken bile ben hep “Girişim” hürmetini anımsatmayı tercih etmişimdir.

YALAKA DEDİLER

Hepimiz gibi sen de şu son 20/25 yıl içinde çeşitli irili-ufaklı savrulmalar yaşadın. Bir “istikamet” içinde kaldığın halde yaşadın savrulmaları. Bundan doğal ne var! İnsanız, değişiriz falan... Savrulmaların ardından en sonunda AKP davasına gönül verdin. AKP camiası önce kuşkuyla baktı sana... Camia dışındakiler de “yalaka” dediler, “tarafgir” dediler. Sen hiçbirine aldırmadın, inatla ve sabırla sürdürdün tavrını. Bir beklentin yok gibiydi. Bu yüzden saygı duydum sana.

BAZILARI ERDOĞAN'IN SANA YÜZ VERMEDİĞİNİ YAZDI

Ama sonunda bir karşılık da gördün: Milletvekili yaptılar seni. Vekil olmanın tadını tam yaşayamadan 10 yıl önce Tayyip Erdoğan aleyhinde söylediğin laflar piyasaya sürüldü. Çıktın, açıklama yaptın: Ben o sözleri 10 yıl önce söylemiştim dedin. Bununla yetinmedin: Özür diledin. Bununla da yetinmedin: Cahiliye devrimde ettiğim laflar dedin. Bununla da yetinmedin: Kayseri'de Başbakan Erdoğan'dan yüz yüze özür dilemeye kalktın. Bazıları Erdoğan'ın sana yüz vermediğini yazdı, bazıları da tersini...

SANA HİÇ YAKIŞTIRAMIYORUM ABİ

Bir insanın geçmişte söylediği sözlerden pişmanlık duymasını yadırgamam. Bu nedenle çırpınışını bir yere kadar anlayabilirim. Ama işin dozu kaçırsa olay, “söylenen sözlerden duyulan pişmanlık” aşamasını aşar, elde edilen makam-mevkii için eğilmeye–bükülmeye girer. Ben bu durumu sana hiç yakıştıramıyorum “abi”. Girişim dergisini falan anımsıyorum, hiç yakıştıramıyorum.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com