''Sana İhtiyacım Var" kampanyası

Sana İhtiyacım Var kampanyası
Adana'da, öğrenciler Suriyeli çocuklar için oyuncak yardımında bulundu

ADANA (AA) - Suriyelilere yönelik başlatılan "Sana İhtiyacım Var" yardım kampanyası kapsamında Adana'daki İstiklal Ortaokulu öğrencileri Suriyeli çocuklar için oyuncak yardımında bulundu.

Başbakanlık AFAD, Türk Kızılayı, HAK-İŞ, Diyanet Vakfı, Memur-Sen ve Anadolu Ajansı ile İnsani Yardım Platformu çatısı altında toplanan çok sayıda yardım kuruluşu, vakıf, dernek ve meslek örgütünün katılımıyla düzenlenen kampanyaya destek sürüyor.

Suriye'de, başta çocuklar olmak üzere kadın, yaşlı ve hastaların hayata tutunabilmeleri için başlatılan "Sana İhtiyacım Var" yardım kampanyası kapsamında Adana'daki İstiklal Ortaokulu öğrencileri örnek bir davranış sergileyerek, Suriyeli çocuklar için oyuncak yardımında bulundu.

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Suriye'de yaşanan iç savaştan en çok çocukların etkilendiğini belirterek,  çatışma mağduru Suriyeli çocuklara gönderilmek üzere oyuncaklar topladıklarını ifade etti.

Çocukların savaştan en çok etkilenen en masum kişiler olduğunu bildiren Saygılı, şunları kaydetti:

"Bilinçli öğrencilerin, bilinçli öğretmenlerin verdikleri destek bizim için çok önemli. Bu yardımla Suriye'deki birçok çocuğun gülmesini sağlıyorsunuz. Bu iyilik hareketinin devamlı olmasını dilerim. Bizden sonra siz bu dünyanın daha yaşanılabilir olmasıyla ilgili elinizden geleni yapacaksınız. Biz bir gemideyiz ve kaptanımızın ismi barış, duraklarımız sevgi. Adana'yı karış karış gezerek, iyilik ve sevgiyi insanlara bulaştırıyoruz. Sizler de umuyorum iyilik taşıyan kalplerinizle iyiliği bulaştıracaksınız."

İstiklal Ortaokulu Müdürü Şeref Vergil ise yardımı Kızılay aracılığıyla yapmaktan duydukları sevinci dile getirerek, "Okulumuz öğrencileri ve okul aile birliğimiz ve bizler bu kampanyayı fırsat bilerek öğrencilerimiz aracılığıyla oyuncak yardımı topladık. Öğrencilerimiz duyarlı davrandılar. Bu örnek davranışlarından dolayı tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Suriyeli o üzgün kalplere sizin hediye ettiğiniz bu oyuncaklar ulaşacak belki de onlar bir nebzede olsa acılarını unutacak bu duyarlılığınızdan dolayı hepinizi kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com