Sanal alemde Fenerbahçe tuzağı

Sanal alemde Fenerbahçe tuzağı
Fenerbahçe'nin eski futbolcularından Engin Verel, twitter ve facebook’ta kendi adına açılan sahte hesaplarla "Fenerbahçe’ye yardım toplayan" birini tesbit ettiğini ve bu konuda bugün savcılığa başvuracağını söyledi.
Engin Verel, kendisi adına "Fenerbahçe'ye yardım topluyoruz" diye arayan ya da mesaj atanlara kesinlikle inanılmaması gerektiğini ifade ederek, "Böyle bir mesaj ya da telefon aldıklarında hemen savcılığa şikayette bulunsunlar" dedi.
 
Konuyla ilgili olarak hurriyet.com.tr’ye açıklamalarda bulunan Verel, dolandırıcılık olayını şöyle anlattı:
 
"Etrafta benim adıma insanlara telefon açıp, twetter ve facebook’ta hesaplar oluşturup ‘Fenerbaçe’ye yardım topluyoruz’ diyerek insanları dolandıran biri var.. Aslında benim bu olaydan haberim yoktu.. Ancak geçen gün dayımın torunu aradı. Biri ona telefon açıp ‘Ben Engin Verel’im.. Fenerbahçe’ye yardım için forma almamız lazım’ diyerek kendisinden 65 lira istemiş. Maalesef dayımın torunu da bu tuzağa düşmüş ve 65 lirayı bu sahtekara kaptırmış.. Bu şahıs kimse facebook’ta ve twetter’de benim adıma açtığı sahte hesapta insanlara telefon numaralarını, telefonlarının faturalı olup olmadığını soruyormuş.. Ve numaralarını verenlere ‘Benim numaram değişti, yeni numaram bu. Biliyorsunuz Fenerbahçe zor durumda. Kulübe yardım etmemiz lazım. Forma almak için para lazım’ diyerek telefon açıyormuş. İnsanlar da ‘Engin Verel ile konuşuyoruz’ diyerek, bu şahsa inanıp para gönderiyorlarmış.. Dayımın torununun yanı sıra geçen gün bizim kulübün eski yöneticilerinden Rahmi Eyüboğlu da aradı. ‘Engin haberin olsun, biri senin adına twetter’de ve facebook’ta hesap açmış, oradan para topluyor’ dedi.. Konuyu biraz araştırınca olayın daha da vahim olduğunu anladım.. Bugün savcılığa gidip, şikayette bulunacağım."
 
Twitter ve facebook’ta kesinlikle bir hesabı bulunmadığını, yıllardır aynı telefon numarasını kullanıp, hiç değiştirmediğini belirten Verel, konuyu Bugün Gazetesi'ndeki köşesinde de dile getirdiğini söyledi. (NSK)
 
Hürriyet
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com