'Sanal Casus' operasyonu

'Sanal Casus' operasyonu
İnternet üzerinden cep telefonu dinleme programı sattığı iddia edilen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, site sahibinin de aralarında bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı. Site sahibi O.G.'nin 3 yıl önce Seda Sayan'ın programına çıkıp çalışmalarını
İzmir merkezli 3 ilde, internet üzerinden cep telefonu dinleme programı sattığı iddia edilen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, site sahibinin de aralarında bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı.
 
İzmir Emniyet Müdürlüğü Bilişim Suçları Şubesi ekipleri, 30 Aralık’ta bir kadının sevgilisi tarafından telefonunun dinlendiğinden şüphelendiğini belirtip şikayetçi olması üzerine, soruşturma başlattı.
 
Şikayetçinin telefonuna "Sanal Casus" adlı internet sitesinden satın alınan bir casus programın yüklendiğini belirleyen ekipler, söz konusu siteyi takibe aldı.
 
Yılbaşından bu yana 21 ilden 52 kişinin, casus program satın alıp 55 kişiyi dinlettiğini tespit eden ekipler, aynı süreçte site sahibi ile birlikte hareket eden B.K. (26), F.K. (28), B.K. (21) ve M.D’nin (16), "nosleep" ve "uslanmaz" gibi takma isimlerini kullanıp, yerli ve yabancı bine yakın internet sitesini hacklediğini belirledi.
 
Bunun üzerine ekipler, İzmir, İstanbul ve Bursa’da eş zamanlı düzenledikleri operasyonda, internet sitesi sahibi O.G. (36) ile B.K, F.K, B.K, M.D. ve S.K’yi (22) gözaltına aldı.,
 
Hacklenen internet siteleri arasında Beren Saat’in hayran sayfası ile AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, AKP Düzce Milletvekili Osman Çakır, AKP Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, CHP İzmir İl Teşkilatı, MHP Yenişehir İlçe Teşkilatı, AKP Kurtalan ve Keçiören ilçe teşkilatları, Atılım Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Kırıkkale Valiliği, Elmalı Müftülüğü, Kocaeli Gençlik Spor İl Müdürlüğü, İzmir Ticaret Borsası’nın internet sitelerinin yer aldığı öğrenildi.
 
"CASUS PROGRAMLA ORTAM DİNLEMESİ DE YAPILIYOR"
 
Yetkililer, suç örgütünün, telefonlara yüklenen ve tespit edilemeyeceği ileri sürülen casus programlarla, telefon konuşmalarının yanı sıra ortam seslerini dinleme, arama bildirimi, mesaj içerikleri, yer tespiti ve rehberdeki kişilerin öğrenilebileceğini belirtti.
 
Casus programın 5 dakika içinde kurulabildiğini kaydeden yetkililer, suç örgütünün, istenmesi durumunda program yüklü halde telefonu gönderdiğini, alıcının da dinleme yapmak için telefonu hediye ettiğini bildirdi.
 
İnternet sitesi sahibinin, 2009 yılında ulusal bir kanalda Seda Sayan’ın programına çıktığını, ayrıca bazı internet sitesi ve gazetelerde konuyla ilgili açıklama yaptığını ifade eden yetkililer, örgütün, yılbaşından bu yana program satışıyla, 500 bin liraya yakın gelir elde ettiği tahmininde bulunduklarını bildirdiler.
 
"Bilişim sistemine izinsiz girme, haberleşme gizliliğini ihlal, kişiler arasında konuşmanın rızaları olmadan bir aletle dinlenmesi" suçlamalarıyla gözaltına alınan zanlıların sorgusu sürüyor.
 
YILDA 15 BİN KİŞİYE SATIYORMUŞ!
 
Gözaltına alınan site sahibi O.G.'nin çalışmasıyla ilgili gazetelere de bilgi verdiği ortaya çıktı.
İşte O.G.'nin çarpıcı açıklamaları:
 
'Müşterilerimizin yüzde 80'i kadınlar. Kocalarının kendilerini aldattığından şüphe eden kadınlar altınını bozduruyor, harçlığını biriktiriyor hatta gün parası ile gelip bu yazılımları satın alıyor. Yılda 15 bin kişi, 650 lira vererek sanal casus oluyor. Program sayesinde kocalarını sevgilileriyle yakalayan kadınlar var. Ancak 'O kadar para verdim. Kocamı sevgilisiyle yakalayacağımı sanıyordum. Adam kahveye okey oynamaya gidiyormuş, bütün gün okey taşı sesi dinliyorum' diyenler de çıktı. Dinlenilecek kişiye casus yazılım yüklenmiş bir telefon alıp hediye edilerek kullanılabilir' (SNK)
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com