"Sanal Gündemler Ne Zaman Son Bulacak?"

"Sanal Gündemler Ne Zaman Son Bulacak?"
Demokratik Sol Parti (DSP) Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay AKP İktidarında ülke gündemini meşgul eden konuların hiçbirinin gerçek gündemi oluşturmadığını iddia etti.

Demokratik Sol Parti (DSP) Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay AKP İktidarında ülke gündemini meşgul eden konuların hiçbirinin gerçek gündemi oluşturmadığını iddia etti.
İsmail Atilay, iş ve aş bulma huzurlu yaşama konularında mevcut hükümet tarafından hiçbir önlem alınmadığını iddia ederek, ülkede terörün yeniden başladığını, yoksulluğun ve açlığın başladığını bu haksızlıklara karşı duran insanların ise baskı ile susturulduklarını savundu.
Sivil toplum örgütüleri ve medyanın mevcut hükümetin baskıları sonucunda gerçek anlamda görevlerini yapamadığını savunan Atilay;'Hükümet ülke çıkarları doğrultusunda yapılması gereken onca çalışma varken Hükümet 'ben yaptım oldu' anlayışına kapılmış meclisteki çoğunluğuna güvenerek ülkenin tek söz sahibi olduğunu zannettmektedir. Anayasa değişikliği konusunda da bir ortak nokta arayışına girmeden yangından mal kaçırırcasına TBMM'de değişiklik maddelerini geçirip referanduma sunarak Anayasa değişikliği yapmak istemektedir. Onca uyarılara rağmen kendi istekleri dışında hiçbir düşünce ve fikre itibar edilmeden yapılacak olan bu değişikliklerin hiç biri sorunu çözmeyecektir.
Yasama, yürütme ve yargı erklerini elinde bulundurma çabası içinde olan hükümetin bunların hesabını vereceğini vurgulayan Atilay, 1982 Anayasanın %92 bir oranla kabul edildiğini hatırlatarak; ancak o dönem şartları içerisinde bile 82 Anayasanın darbe anayasası olduğunu DSP olarak söylediklerini hatırlatarak, şimdiki Anayasa değişikliğinin ise AKP'nin Anayasası olacağını iddia etti.
Başbakanın son dönemlerde Türkiye'ye mal olmuş insanlar hakkında yanlış cümler sarf ettiğini vurgulayan Atilay konuşmasına şöyle devam etti:
'Başbakan sözlerini tartmadan hiç çekinmeden tarihimize damga vurmuş, Kurtuluş Savaşı Kahramanı ve Atatürk'ün silah arkadaşı olan Lozan barış antlaşmasının mimarı sayılan Türkiye Cumhuriyetinin ikinci dönem Cumhurbaşkanlığını yapmış Ülkemizi İkinci dünya savaşına sokmama başarısını gösteren dünya siyasetinde söz sahibi olduğu bilinen ebediyete intikal etmiş ra hmetli İsmet İnönü'ye laf eder duruma gelmiştir'.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com