Sanatçılar “Gezi”ye yürüdü

Sanatçılar “Gezi”ye yürüdü
Taksim Dayanışma Platformu ve Sanat Cephesi üyeleri, ‘Gezi Parkı’ eyleminin 10. gününde siyah elbise giyerek eyleme destek verdi.

Taksim Dayanışma Platformu ve Sanat Cephesi üyeleri, Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelerek, Taksim Gezi Parkı eylemine destek vermek için Taksim Meydanı’na yürüdü. “Taksim Parkı halkındır halkın kalmalı”, “Biber gazı kimyasaldır yasaklanmalı” ve “ İnsanlar dil, din, ırk, cinsiyet ve yaşam biçimi üzerinden yapılan her türlü saldırıya son vermeli” yazılı pankart açan grup, çeşitli sloganlar attı.

Burada açıklamalarda bulunan sanatçılardan Ali Rıza Binboğa, “Vicdanlar kanayınca insanlar bir araya gelerek, mutlak suretle bir direnişin içine girerler. Bundan on gün önce şafak vaktinde gencecik çocuklar gaza boğulunca, anneler ve babalar hiçbir tehlikenin farkına varmayan insanlar gerçekten tehlikenin farkına vardılar. Bu ülkenin insanları ağlamak istemiyor, bu ülkenin insanları gülmek istiyor” diye konuştu.
 
Sinema ve tiyatro oyuncusu Barış Atay ise, “12 yıldır bu insanları baskıyla bize her dediğini yaptıracağını sananlar, bugün karşılarında büyük bir kitle ile karşılarında duruyorlar. Biz artık uyandık. Bizim koyun olduğumuzu düşünenler nasıl öfkeli olduğumuzun farkındalar” dedi.
 
Eyleme destek veren şarkıcı ve oyuncu Şevval Sam ise, “İnsan olmanın ne anlama geldiğini sorguluyorlardır. Türkiye halkı din, dil, ırk, cinsiyet, sınıf farkı gözetmeksizin kenetlendi. Bu süreç adına bu halktan gurur duyuyorum açıkçası, özellikle gençlerle gurur duyuyorum” dedi.
 
Eyleme destek verenlerden Pelin Batu’da, “Biz biriz, onlar size siz on bin kişisiniz deseler de biz bir milyon kişiyiz deseler de biz biriz, bir olmaya ve direnmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Grubun yürüyüş ve eylemleri yapılan basın açıklamasının ardından olaysız sona erdi.
 
DUMAN GRUBU TAKSİM GEZİ PARKI’NA GELDİ
 
Alternatif rock grubu ‘Duman’, Taksim Gezi Parkı’na gelerek eylemcilere destek verdi.
 
Türkiye’de alternatif rock müziği yapan Duman müzik grubu, Taksim Gezi Parkı eylemcilerine destek vermek için Gezi Parkı’na geldi. Grubun solisti Kaan Tangöze hayranları ile fotoğraf çektirdi. Grup daha sonra eylemcilerle birlikte oturarak, bir süre sohbet etti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com