Sanatçılar 'Ses Ver'di: Dereler Namusumuzdur!

Sanatçılar 'Ses Ver'di: Dereler Namusumuzdur!
Hidroelektrik Santral (HES) projelerine karşı olan sanatçılar "Ses Ver' sloganıyla bir video hazırladılar.
Birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı videoda, toplumda HES projelerine karşı farkındalık oluşturulması amaçlandı.
 
Karadeniz müziğinin son dönemdeki önemli temsilcilerinden Marsis grubunun öncülüğünde hazırlanan ve sosyal medya aracılığyla geniş kitlelere ulaşan videonun hazırlanmasında bir çok sanatçı gönüllü olarak katkıda bulundu.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!
 
"BİZİM BÖYLE ENERJİLERE İHTİYACIMIZ YOK"
 
Marsis grubunun solisti Korhan Özyıldız HES'lerin 'kendi bindiğimiz dalı kesmekten farksız olduğunu' ifade ederek şunları söyledi; "Sürekli olarak enerji ihtiyaçlarımızdan ve bölge halkına istihdam sağlanacağından bahsedilerek meşrulaştırılmak istenen HES projelerine karşı sesimizi her zamankinden daha fazla çıkartmamız gerekiyordu. Biz de bu bağlam da dostlarımızdan yardım istedik. Bizim böyle enerjilere ihtiyacımız yok. Doğayı ve yaşamı tahrip eden her projenin karşısında yer alacağız. Yaşadığımız coğrafyaya bu hızla zarar vermeye devam etmek kendi bindiğimiz dalı kesmekten farksız. O yüzden artık HES'lere ve yaşama zarar veren her şeye daha yüksek bir ses vermenin zamanı geldi."
 
Okan Bayülgen, Pelin Batu, Yaşar Kurt, Cengiz Bozkurt, Erkan Can, Leman Sam, Harun Tekin, Timur Acar, Haluk Levent, İlkay Akkaya, Aylin Aslım, Şebnem Sönmez, Cahit Berkay, Feryal Öney, Nejat Yavaşoğulları, ve Vedat Yıldırım gibi birbirinden ünlü isimlerin destek verdiği projeyle, HES'lerin doğaya verdiği zararın daha geniş kitlelerce anlaşılmasını ve bu konuda duyarlılık oluşturulmasını hedefliyor. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com