Sanatçılar turne yorgunluğunu Eynal'da attı

Sanatçılar turne yorgunluğunu Eynal'da attı
Ray Cooney'in yazdığı, Haldun Dormen'in çevirdiği “Kaç Baba Kaç” isimli komedi oyunu için 8 Martta İstanbul'dan Anadolu turnesine çıkan Cengiz Küçükayvaz tiyatrosunun yolu 10 gün sonra kaplıcalarıyla ünlü 25 bin nüfuslu Kütah

Ray Cooney'in yazdığı, Haldun Dormen'in çevirdiği “Kaç Baba Kaç” isimli komedi oyunu için 8 Martta İstanbul'dan Anadolu turnesine çıkan Cengiz Küçükayvaz tiyatrosunun yolu 10 gün sonra kaplıcalarıyla ünlü 25 bin nüfuslu Kütahya'nın şirin ilçesi Simav'a düştü. Geç saatlerde geldikleri Simav'da Belediyenin işlettiği dünyaca ünlü Eynal Kaplıcalarında konaklayan ekip sabah erkenden dinç bir şekilde uyandı.
10 günlük yol ve sahne yorgunluğunu üzerlerinden atarak sabah kahvaltısı için otel lobisine inen 11 kişilik tiyatro gurubunu belediyenin Özel Kalem Müdürü Hakan Yenen, Belediye Meclis Üyesi Oğuz Sevinç, İnsan Kaynakları Bölümünden Mustafa Teneke ile Kaplıcanın işletme Müdürü Cemil Baybuk karşıladı. Hayatlarında hiç olmadıkları kadar kendilerini dinç ve sağlıklı hissettiklerini ifade eden Cengiz Ayvaz ve ekibi bunun sırrını öğrenmek istediklerini söyledi. Kaplıcanın işletme Müdürü Cemil Baybuk, bu dinçliğin sırrının 300 metre yerin altından gelen 162 derecelik şifalı sularda yattığını ve Eynal Kaplıcalarının sularının tam 14 çeşit hastalığa iyi geldiğinin Sağlık bakanlığından da tescilli olduğunu anlattı. Eynal'ın, şifalı sıcak suları başta olmak üzere, doğal güzellikleri ve tesislerine hayran kaldıklarını ifade eden ünlü komedyen Cengiz Küçükayvaz, Levent Ünsal, Zeleyha Karyağdı, İrfan kangı, Gazanfer Ündüz, Atilla Pekdemir, Birgül Ulusoy, Serap Üstün, Tolga Öz, Cüneyt Sahran ve Fulya Albayrak turne bitişinde Simav ve Eynal kaplıcalarına tekrar gelme sözü verdi. Eynal Kaplıcaları ve şifalı mucize sularını gittikleri her yerde tanıtacaklarını ifade eden Cengiz Küçükayvaz tiyatro gurubu üyeleri daha sonra Belediye Yeni Düğün salonunda sergiledikleri “Kaç baba Bakç” isimli tiyatro oyunuyla Simavlıları gülmekten kırıp geçirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com