“Sanatın ve sanatçının yanında olduk”

“Sanatın ve sanatçının yanında olduk”
Eskişehir, Odunpazarı Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi 2010 yılında 80 bin kişiyi ağırladı.

Eskişehir, Odunpazarı Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi 2010 yılında 80 bin kişiyi ağırladı.
Tiyatrodan müziğe, mehter ve dans gösterilerinden konferans ve panellere kadar Eskişehirlilere sanat dolu bir yıl sunan YKSM, 2011 yılında da iddialı. 2010 yılı içerisinde 80 bin sanatseveri ağırlayarak önemli bir başarıya imza atan merkez, Eskişehir halkından aldığı destekle 2011 için de muhteşem programlar hazırladı.
Odunpazarı Belediyesi Gösteri ve Sahne Sanatları Merkezi Tiyatro, Türk Halk, Türk Sanat, Tarihi Türk Müziği ve Mehter Topluluklarının yanı sıra birbirinden değerli şair, yazar ve müzisyenlerin yer alacağı etkinliklerle Eskişehirlileri ağırlayacak olan merkez, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da kentin kültür ve sanat hayatına renk katmaya devam edecek.
YKSM'nin gördüğü büyük ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren ve 2011 yılının da YKSM'yılı olacağını vurgulayan Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Sanata hizmet, sanatçıya destek sloganı ile göreve geldiğimiz günden bugüne sanatımızın ve sanatçılarımızın yanında olduk. Bundan sonra da kültürel belediyecilik çalışmaları ile sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceğiz” dedi.
Odunpazarı Belediyesi Yunusemre Kültür ve Sanat Merkezi' nin günün ihtiyaçlarına ve turne topluluklarının taleplerine cevap verebilecek şekilde projelendirildiğini ve kapsamlı bir restorasyon uygulaması ile Türkiye'nin en modern kültür ve sanat merkezlerinden biri haline getirildiğini vurgulayan Başkan Sakallı, tüm Eskişehirli hemşerilerimizi YKSM'nin etkileyici atmosferinde sunacağımız kültür dolu, sanat dolu, coşku dolu etkinliklerimize davet ediyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com