Sanayi camiine jeotermal

Sanayi camiine jeotermal
Kütahya Simav’da elektrikli ısıtıcılar kullanılarak ısıtılmaya çalışılan Sanayi Camiine jeotermal döneniyor.

Kütahya Simav’da elektrikli ısıtıcılar kullanılarak ısıtılmaya çalışılan Sanayi Camiine jeotermal döneniyor. Belediye Başkanı Kasım Karahan’ın esnaflardan gelen talep doğrultusunda 200 metrekare kapalı alan üzerine oturan 60 yıllık betonarme Sanayi Camiinin de jeotermal enerji ile ısıtılması için düğmeye basması sanayi esnafı ve cami cemaatini sevindirdi.
Simav ilçe merkezinde 29 camiden 22’si belediyenin desteği ile jeotermal enerji ile ısınıyor. Önümüzdeki günlerde Sanayi Camiinin de jeotermal enerji ile ısınmaya başlaması ile ilçedeki jeotermal enerji ile ısınan cami sayısının 19’a yükselecek olması vatandaşları memnun ediyor.
Başkan Karahan’dan jeotermal enerji ile ısınma müjdesini alan esnaf camiye döşenecek kalorifer petekleri, ısı yalıtımlı çelik borular, eşanşör gibi cihazları satın almak için kendi arasında yaptığı toplantıda gerekli maddi kaynağı temin eden esnaf işe koyuldu.
Esnaflar önümüzdeki günlerde camilerine verilecek jeotermal enerji için Sanayi Sitesinde Belediye Başkanı Kasım Karahan’ın da katılımı ile düzenleyecekleri lokma ikramlı törene Simav halkını da davet edeceklerini bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com