Sancaklı'dan farklı bir fikir!

Sancaklı'dan farklı bir fikir!
Eski milli futbolcu Saffer Sancaklı, dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Eski milli futbolcu Saffet Sancaklı, olağanüstü genel kurula giden Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yeni yönetiminin eski milli futbolculardan oluşması gerektiğine inandığını, ancak Türkiye'deki mevcut sistemin buna izin vermeyeceğini söyledi.

''Türkiye yıldızlarını arıyor'' tanıtım toplantısında basın mensuplarının sorularının sorularını cevaplayan Saffet Sancaklı, Türk futbolunun büyük bir kaosun içinde olduğunu belirtti.

Kaostan çıkış reçetesinin FIFA ve UEFA kurallarının tavizsiz şekilde uygulamak olduğunu öne süren Sancaklı, ''FIFA ve UEFA kurallarını tavizsiz şekilde uygularsanız, 2-3 yıl içinde göreceksiniz, her şey yüzde 100 olmasa da 80'i düzelecek. Üzülerek şunu görüyorum ki, hepsi için değil, ama çaba gösteriyor gibi görünen büyüklerimiz, arkadaşlarımız yöneticilerimizin amacı Türk futbolunu değil, kendi kulüplerini ve kendilerini kurtarmak'' dedi.

Türk futbolunun dışarıdan hiç iyi görünmediğini kaydeden Sancaklı, Türk futbolunun kendi kararlarını alamadığını öne sürerek, şöyle dedi:

''Yetki bende olsa, Türk futbolunu kurtarmak adına, eski futbolculardan bir yönetim kurarım. Başlarına da yine bir milli futbolcuyu getiririm. Onları da hiçbir kulüple gönül bağı dışında bağlantısı olmayan, devletle iş yapmayan, siyasi görüş altında olmayanlardan seçerim. Ancak bu bir hayal. Yıllar sonra bir futbolcuyu yönetime aldılar. Cüneyt Tanman'ı. Ancak yetkisi o kadar kısıtlı ki şu an ortada yok. Demek ki, buna sistem müsaade etmiyor. Beni Mobilyacılar Derneği başkanlığına getirseniz ben o işi bilmem. Müteahhitler başkanı yapsanız, o da bilmediğim bir konu. Ama o arkadaşlar da futboldan çekilsinler. Kendi işlerini yapsınlar. Futbolu, futbolun içinde doğanlar büyüyenler, işin kökünden gelenler yönetsin. Ancak böyle bir şeyin olma ihtimali yok.''

Dünyada Platini, Rummenigge, Beckenbauer örnekleri varken Türkiye'de futbolun iş adamları tarafından yönetildiğini kaydeden Sancaklı, ''Üst düzey futbol oynamış oyuncularımız futbol yönetiminin neresinde-'' diye konuştu. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com