Sandalye Konulan Camiye Kilise Benzetmesi!(VİDEO)

Sandalye Konulan Camiye Kilise Benzetmesi!(VİDEO)
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde içerisine engelli, hasta ve yaşlıların oturarak namaz kılmaları için sandalye konulan cami, bazı internet sitelerinde kiliseye benzediği öne sürülerek eleştirildi.


Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde içerisine engelli, hasta ve yaşlıların oturarak namaz kılmaları için sandalye konulan cami, bazı internet sitelerinde kiliseye benzediği öne sürülerek eleştirildi. Tavşanlı Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Remzi Beycan, caminin kiliseye benzetilmesine tepki gösterdi.

Alınan bilgilere göre Tavşanlı ilçesinde Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Aşağı Tekke Camii'nin içerisine bir ay kadar önce engelliler, hasta ve yaşlılar için 10 adet sandalye konuldu. Cemaatin namaz kıldığı yerin hemen arkasında oluşturulan özel bölüme konulan sandalyeler bazı kişiler tarafından cep telefonları ile görüntüsü çekilip internet paylaşım sitelerine konularak 'Camilerimiz kiliseye mi benzemeye başladı?' ve 'Sandalyeli kilise modelli cami' başlıklarıyla yayınladı.

Sandalye konulan caminin kiliseye benzetilmesine Tavşanlı Din Görevlileri Derneği Başkanı ve aynı zamanda Aşağı Tekke Camii müezzini Remzi Beycan tepki gösterdi. Sandalyeleri camiye namaz için gelen engelli ve yaşlılar için koyduklarını belirten Beycan şunları kaydetti:

'Bir süre önce derneğimiz tarafından cemaatin isteği üzerine camideki eski tabureler kaldırılarak yerine yeni satın aldığımız sandalyeler konuldu. Ancak bazı kişiler bu sandalyelerin görüntülerini çekip internet sitelerinde 'Camiler kiliselere mi benzetiliyor?' başlığı ile yayınlamış. Halbuki biz bunları camimizdeki engelli ve yaşlı cemaatin daha rahat ve huzurlu namaz kılmaları için koyduk. Camilerde bundan önce birkaç tabure ve eski sandalyeler vardı. İlçe merkezinde bulunan ve klimalı olan camimiz de öğle ile ikindi namazında cemaat sayısı fazla oluyor. Cemaat arasında bulunan engelli ve çok yaşlı vatandaşların ibadetlerini yapmalarını sağlamak amacıyla cami içerisine sandalyeler koyduk. Camiler kilise değildir. Camiye gelen cemaat arasında engelli kimse bulunmuyorsa sandalyelere oturulmuyor. Sandalyeler oturup kalkamayan, ayakta duramayanların namaz kılmaları için konuldu.

Camii cemaatinden Kadir Konur'da iki kez bel fıtığı ameliyatı olduğunu belirterek, 'Bu nedenle namazımı sandalye üzerinde oturarak kılıyorum. Yalnız Tavşanlı'da değil gittiğim diğer şehirlerdeki camilerde de sandalye ve tabureler var. Engelli, hasta ve yaşlılar bunların üzerinde oturarak namazlarını kılıyorlar' dedi

(Haberlercom)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com