"Sandığa gölge düşürmek vatana ihanetle eşdeğer"

Sandığa gölge düşürmek vatana ihanetle eşdeğer
Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Turbay: "Milli iradenin tek göstergesi sandıktır. Demokrasilerin olmazsa olmazı olan seçimlere ve sandığa gölge düşürmek, bize göre kim yaparsa yapsın vatana ihanetle eşdeğerdir"

DENİZLİ (AA) - Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Genel Başkanı Mürsel Turbay, milli iradenin tek göstergesinin sandık, seçimlere ve sandığa gölge düşürmenin ise kim yaparsa yapsın vatana ihanetle eşdeğer olduğunu söyledi.

Turbay, Memur-Sen Denizli Şubesine yaptığı ziyarette düzenlediği basın toplantısında, 30 Mart yerel seçim sürecinin, yerel yönetici seçimlerinden uzaklaşarak tüm siyasi partiler adına bir varlık yokluk savaşına dönüştüğünü söyledi.

Yerel seçimler öncesinde siyasi tartışmaların yerini yalan, iftira, ihanet ve çirkin seçim senaryolarına bıraktığını vurgulayan Turbay, şöyle devam etti:

"Milli iradenin tek göstergesi sandıktır. Demokrasilerin olmazsa olmazı olan seçimlere ve sandığa gölge düşürmek bize göre kim yaparsa yapsın vatana ihanetle eşdeğerdir. Demokrasi karnesi ne yazık ki yara bere içinde olan Türkiye şu günlerde artık sonuna geldiği bir seçim süreci yaşamaktadır. Milli birlik ve beraberliğin simgesi demokrasinin ise vazgeçilmez unsurlarından olan seçimler sandıktan çıkan sonuçlara göre şekillenerek milli irade tecelli etmiş olur. Seçim çalışmalarında ne yazık ki milli birlik ve beraberliğin yara almamasına özen gösterilmemiştir. Ortaya atılan kaset, görüntü, ses, montaj, gürültü kirliliği ile kirli bir siyaset yürütülmüştür."

Turbay, halkın yerel yönetimlerin son 15 yıllık geçmişini çok iyi değerlendirdiğini ifade ederek, "Artık bu halk sadece suyu gelsin, elektriği gelsin, asfaltı atılsın isteyen bir halk değildir. Halkın yerel yönetimlerden beklentisi değişmiştir. Eskiden bu taleplerle belediye başkanlarını değerlendiren halk, artık sosyal dönüşüm ve değişim projeleri, kentli bir yaşamda nefes alacak mekanlar, kültürel etkinlikler istiyor. Açıkça söylemek gerekirse bu değişimi yakalayabilen belediye başkan adayları sandıktan zaferle çıkacaktır" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Memur-Sen Denizli İl Başkanı Osman Tavşan, Turbay'a Kur'an-ı Kerim işlemeli tablo hediye etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com