Sandık başına ambulansla geldi, oyunu sedyede attı

Sandık başına ambulansla geldi, oyunu sedyede attı
Eskişehir'de inşaattan düşmesi sonucu belden aşağısı tutmayan bir işçi, vatandaşlık görevini yerine getirmek için sandığı sedye ile giderek oyunu attı. Özel bir hastaneden ambulans kiralayan işçi, sağlık görevlilerince taşınan sedye ile sandık başına gid

Eskişehir'de inşaattan düşmesi sonucu belden aşağısı tutmayan bir işçi, vatandaşlık görevini yerine getirmek için sandığı sedye ile giderek oyunu attı. Özel bir hastaneden ambulans kiralayan işçi, sağlık görevlilerince taşınan sedye ile sandık başına giderek oyunu kullandı.

33 yaşındaki Hüseyin Şahin, 1.5 ay önce çalıştığı inşaatın 4. katından düşerek ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan Şahin'in vücudunun 5 ayrı yerinde kırık olduğu ve bu nedenle belden aşağısının tutmadığı belirlendi. Bir ay boyunca hastanede tedavi altında tutulan ve geçtiğimiz günlerde taburcu edilen Şahin, evinde tedavi edilmeye başlandı. Vücudunun belden aşağısı tutmayan Şahin'in 'bir oy bir oydur' diyerek vatandaşlık görevini yerine getirmek için herkese örnek olabilecek bir davranış sergiledi.
Vücudunun yarısının tutmamasına aldırmayan Şahin, Özel Sakarya Hastanesi'nden kiraladığı ambulansla oyunu kullanacağı okula gitti. Şahin, öğle saatlerinde sağlık görevlilerince sedye ile Gökmeydan Mahallesi'ndeki evinde alınarak ambulansla oyunu kullanacağı Turgut Reis Teknik Endüstri Meslek Lisesi'ne götürüldü. Sağlık görevlilerince sedye ile ambulanstan alınan Şahin, oyunu kullanacağı okulun ikinci katındaki 2 bin 212 nolu sandığın bulunduğu alana çıkarıldı. Evraklarını teslim ettikten sonra sedye üzerinde oy kabinine götürülen Şahin, burada üzerine bir perde çekildikten sonra bir görevli nezaretinde oy pusulasına mührünü bastı. Akabinde sandık yanına getirilen Şahin, burada vatandaşlık görevini yerine getirerek oyunu sedye üzerinde sandığa attı.
Oyunu kullandığını için çok mutlu olduğunu belirten Şahin, 'Bu seçimlerin Türkiye için, hepimiz için önemli olduğunu düşünüyorum.Yurtdışından vatandaşlar akın akın gelip oyunu kullanıyor. Ben de bunları görünce (neden ben de bu halimle gidip oy kullanmayayım) dedim. Bunun üzerine gelip oyumu kullandım.' diye konuştu.
'Bir oy bir oy'dur' diyen Şahin, kendisine oy kullanmak için yardımcı olanları teşekkür ederken, herkesi mutlaka oyunu kullanmaya çağırdı.
Eniştesi Mehmet Özcan ise kayınbiraderi Şahin'in oy kullanmayı çok arzuladığını belirterek, 'Ancak başına üzücü bir olay geldi. Biz de belden aşağısı tutmadığı için evde yatan kaynımın oyunu kullanması için bu yolu seçtik. Hepimiz mutluyuz' şeklinde konuştu. Şahin, oyunu kullandıktan sonra tekrardan ambulansla evine götürüldü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com