Sandık Kuvarma!

Sandık Kuvarma!
CHP'li Muharrem İnce, Yalova'da AKP'nin seçime yaptığı itiraz hakkında konuştu. AKP'nin kendi sandık görevlisini 'zihinsel engeli' olduğu gerekçesiyle şikayet ettiğini ve bu nedenle seçimin iptalini istediğini belirten İnce, "tarihte böyle bir olay yok"

KAVURMA FATURASI TARTIŞMASI

AKP'li adayın, seçim öncesi yaklaşık bir trilyon tutarında kavurma dağıttığı ve faturayı yeni seçilen CHP'li belediye başkanı Vefa Salman'a gönderdiğini söyleyen İnce, "75 bin porsiyon kavurma, Yalova'da geçerli oy sayısı 65 bin" dedi, AKP'li adayın ise bu sonuçlara bakarak, "yemeği paralel öğrencilere yedirdim, onlar da gitti CHP'ye oy verdi" sözleriyle sitem ettiğini belirtti. Muharrem İnce, "bir kavurmaya Yolava'yı satacaklar mıydı!" diye konuştu. 

318 BİN LİRALIK ŞEMSİYE DAĞITMIŞLAR

İnce, yanında getirdiği şemsiyeyi açarak, AKP'nin seçim öncesi 318 bin lira tutarında, 20 bin adet şemsiye dağıtmasını da eleştirdi. "Bunların faturasını, Yalova halkı ödedi" dedi. 
 
18 MALİYE MÜFETTİŞİ İLE BASKI YAPIYORLAR

Muharrem İnce, Vefa Salman mazbatasını aldıktan sonra, Yalova'da bir ilkin yaşandığını, cumhuriyet tarihinde ilk kez kente 18 Maliye Müfettişinin gönderilerek, CHP'ye destek veren esnafa baskı uygulandığını da öne sürdü.

AKP, YALOVA'DA HİÇ KAZANMADI!

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin, Yalova'da bir oy farkla seçimi kazandığı haberlerinin yalan olduğunu da söyleyen İnce, "Önce 28 oyla CHP'li  Vefa Salman belediye başkanı oldu. Sonra ilçe seçim kuruluna itiraz ettiler, sonuç alamadılar. Sonra il seçim kuruluna itiraz edip sonuç alamadılar. Üç sıfır oldu. Şimdi YSK'ya itiraz ettiler" diye konuştu. 

Seçmen listeleri askıya çıktığında ve seçim günü tutulan tutanaklara kimsenin itiraz etmediğini hatırlatan Muharrem İnce, "Ama YSK'ya gelince, artık seçimi kaybettikleri kesinleşti, 'kısıtlılar,  zihinsel engelliler, askerler oy kullandı' dediler.   63 kişilik liste ile YSK'ya müracaat ediyorlar, kafa karıştırmak için. Bunların içinde ölüler, askerler, sandık kurulu görevlileri var. Diyorlar ki CHP  hile yaptı. Bunlar öyle büyük düzenbaz ki! Askerler, kısıtlılar, ölüler, sandık görevlileri oy kullanmamış. Bunlar da biliyor, niye bile bile böyle yapıyorlar, listeyi kabarık gösterip kafa karıştırmak için. " ifadesini kullandı. 

KENDİ SANDIK GÖREVLİSİNİ ŞİKAYET EDEN PARTİ

Listenin incelendiğini! Kalan 9 kişiden birinin AKP'li belediye meclis üyesinin yeğeni olduğunu söyleyen İnce, bunun planlı bir işlem olduğunu öne sürdü. 

İnce, ayrıca, dünya siyaset tarihinde görülmeyen bir olay yaşandığını ve AKP'nin 1217 Nolu sandıkta görevlendirdiği kişiyi, 'kısıtlı olduğu için oy kullanamaz' diyerek  YSK'ya şikayet ettiğini anımsatan İnce, "çirkefleşiyorlar, Ankara'da umut arayan zavallılar" diye konuştu.

(BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com