Sandıklı’ya 5 yıldızlı otel geliyor

Sandıklı’ya 5 yıldızlı otel geliyor
Turizm ve tekstil sektöründe faaliyet gösteren Yaşarlar Holding'in, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine 5 yıldızlı otel yapacağı bildirildi.

Yaşarlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yaşar ve kardeşi Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yatırımlarla ilgili Sandıklı ilçesinde incelemelerde bulundu. İlçeye holding olarak sera yatırımında sonra bir de 5 yıldızlı otel yatırımı yapacaklarını kaydeden Ahmet Yaşar, yatırımların ilçe ile birlikte ülke ekonomisine önemli oranda katma değer sağlayacağını söyledi.
 
Yatırım yapma olanağının güç olduğu bir dönemde memleketleri Sandıklı’ya ahde vefa borcu olarak bu yatırımları gerçekleştireceklerini anlatan Yaşar, “Holding olarak ilçemizde istihdamın artması ve sektörlere yeni bir hareketlilik getirmek için sera ve otel yatırımı yapma kararı aldık 50 bin metrekarelik sera yatırımımıza geçtiğimiz yıl başlatmıştık ve bu yatırımımız bitmek üzere. Tamamlandığında onlarca insana ekmek kapısı olacak seramızda üreteceğimiz domatesleri yurt dışına ihraç ederek ülkemize önemli oranda döviz girdisi sağlayacağız. Ekonomiye de önemli oranda katma değer sağlayacak seramızın bir an önce bitirilmesi için çalışmalar hızla devam ederken, seramızı bu yıl içerisinde faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. 5 yıldızlı otel yatırımı içinde harekete geçtik. Otelin gerekli kuyu ruhsatları alındı ve sondaj çalışmalarına başlandığı. Hüdai kaplıcalarında aldığımız arazi üzerine kurulacak otelimiz inşaatına 2014 yılında başlamayı hedeflerken, otelimiz bittiği zaman 500 kişiye iş imkanı sağlayacağız. 30 milyon euroya mal olması planlanan yatırımımız, termal başkent olan Afyonkarahisar için önemli bir yatırım olacak. Bu yatırımı yapmak bizim memleketimize olan borcumuz, inşallah bunu gerçekleştireceğiz” dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com