Sandy için 60 milyar dolar

Sandy için 60 milyar dolar
ABD Başkanı Barack Obama, Sandy kasırgasının vurduğu kuzeydoğu eyaletleri için Kongre'den 60,4 milyar dolarlık federal yardım fonu onaylaması talebinde bulundu.

Obama'nın bütçe ofisinin direktör yardımcısı Jeffrey Zients tarafından Kongre liderlerine gönderilen mektupta, ''Ülkemizin, Sandy nedeniyle zarara uğrayanlara ve yaşamlarını yeniden inşa etmek için yeterli kaynaklardan yoksun olanlara yardım etme yükümlülüğü bulunmaktadır'' ifadesini kullandı.

Zients, bu bağlamda ABD yönetiminin, toplamda, Sandy kasırgasından etkilenen tüm eyaletlerdeki yeniden inşa ve onarım faaliyetleri, mağdurlara yönelik yardımlar ve gelecekteki fırtınalara karşı hazırlıklı olmaya dönük çalışmalarda kullanılmak üzere 60,4 milyar dolar federal kaynak talebinde bulunduğunu belirtti.

Obama'nın talep ettiği miktar aslında, kasırgadan en çok etkilenen New York, New Jersey ve Connecticut eyaletleri yetkililerinin talep ettiği en az 82 milyar dolarlık miktarın epey altında, ancak yine de bu hamle, söz konusu üç eyaletin yetkililerince genel anlamda olumlu bulundu ve Kongre'den yardım paketini bir an önce onaylaması istendi. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com