Sanığın yargılanmasına devam edildi

Sanığın yargılanmasına devam edildi
Kütahya'da, eşini boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi.

Kütahya'da, eşini boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi.
Kütahya Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tutuklu sanık Erhan Ulu (29), maktul Esra Ulu'nun babası Şuayip Özdemir, kardeşleri Esma Girkin (21) ve Halil Özdemir (16) hazır bulundu.
Şuayip Özdemir'in avukatı Hediye Türkol, maktulün teyzesi Meryem Ercan (48) ve kardeşi Esma Girkin'in tanık olarak dinlenmesini talep etti.
Meryem Ercan, Kocaeli'de yaşadığını ifade ederek, yeğeniyle olaydan önce birçok kez telefonla görüştüğünü ve dertleştiklerini söyledi.
Bu telefon görüşmelerinde Esra Ulu'nun, eşinin kendisini dövüp, öldürmekle tehdit ettiğini söylediğini belirten Ercan, şöyle konuştu:
''Bir keresinde Kütahya'ya yeğenimi ziyarete gelmiştim. Erhan'ın, çocuğunun beşiğini kırdığını öğrendim. Yeğenime nedenini sorduğumda, eşinin 'bu çocuğa Fenerbahçe demeyi kim öğretti?' dediği için kendisini dövüp beşiği de kırdığını söyledi. Yeğenim bana telefonda eşinin kendisine ters ilişki teklif ettiğini anlattı ve bunun normal olup olmadığını sordu. Ben de böyle bir şey olamayacağını söyledim.''
Esma Girkin de ablasının olay günü saat 16.00 sıralarında kendisini telefonla aradığını dile getirerek, ''Telefon görüşmemizde ablamın morali bozuktu. Onun evde olduğunu öğrendim. Daha sonra aynı gün saat 22.00 sıralarında tekrar telefonla görüştük ve moralinin niye bozuk olduğunu sordum. O da bana, eşinin pantolonundaki mürekkep lekesini çıkaramadığı için onun tarafından şiddete maruz kaldığını anlattı'' dedi.
Sanık avukatı Mehmet Demirbağ, tanıkların, Erhan Ulu'nun daha fazla ceza alması için bu şekilde konuştuğunu savundu.
Erhan Ulu ise tanıkların kendisine iftira attığını iddia ederek, eşiyle zaman zaman küçük çaplı tartışmalar yaşadıklarını kaydetti.
-SORUŞTURMANIN GENİŞLETİLMESİ TALEBİ-
Mahkeme heyeti, bilirkişi olarak tayin edilen Türk Telekom Kütahya İşletme Müdürlüğünde görevli teknisyen Atilla Tosyalı'yı da dinledi.
Tosyalı, polis memurları Bülent Yıldırım ve Fatma Öngü Kızılsu tarafından, Esra Ulu'nun kullandığı bilgisayarın incelenmesi sonucu hazırlanan rapordaki ibarelerden hangilerinin internette yazılı, sesli ve görüntülü görüşme imkanı sağlayan MSN programında kullanılan elektronik posta adresleri olduğunu mahkeme heyetine bildirdi.
Raporda, söz konusu bilgisayarda görüşme yapılan iki ayrı elektronik posta adresi bulunduğunu belirten Atilla Tosyalı, bunların çoğunlukla maktulün babası Şuayip Özdemir adına alınmış adres olduğunu anlattı.
Avukat Demirbağ'ın soruşturmanın genişletilmesi amacıyla bilirkişi Atilla Tosyalı'nın rapor hazırlaması, Hediye Türkol'un ise sanığın iş yerinden çıkışının tespiti için MOBESE kayıtlarının incelenmesi yönündeki talepleri, mahkeme heyetince, dosyanın geldiği aşama, toplanan deliller ve işlenen suçun mahiyeti göz önüne alınarak reddedildi.
-SAVCI MÜTALAA VERDİ-
Cumhuriyet Savcısı Göksel Yıldırım, duruşmada, sanık hakkındaki mütalaasını verdi.
Yıldırım, olay günü Erhan Ulu'nun eşinin kullandığı telefondan çocuğu tarafından aranması üzerine bunu kuşkulu bir durum diye kabul ederek, iş yerinden çıkması gereken saatten bir süre önce izin alıp ayrıldığını ve bir araçla evine geldiğini söyledi.
Sanığın, kapıyı anahtarla açıp içeriye girdiğinde eşinin bilgisayar üzerinde görüşme yaptığı odaya girdiğini ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti:
''Sanık kendi beyanına göre, eşinin bilgisayar üzerinden görüşme yaptığı odaya gelir, yine onun beyanına göre bu sırada maktul telaşla yaptığı görüşmeleri ve görüşme sayfasını kapamaya çalışmaktadır. Sanık her ne kadar gayrimeşru bir görüşme yapıldığı düşüncesine kapıldığını aşamalarda ısrarla beyan etmekteyse de hiçbir aşamada bilgisayara baktığını, gayrimeşru bir görüşmeye tanık olduğunu bildirmemiştir. Bu haliyle sanıkta maktulden kaynaklanan haksız tahrik içerebilecek herhangi bir davranış tespit edilememiştir. Maktulün bilgisayar ile görüşme yapıyor olması tek başına haksız tahrik oluşturamaz.''
Cumhuriyet Savcısı Yıldırım, sanığın cami avlusuna sığınan eşini birçok yerinden bıçaklayarak öldürdüğüne otopsi raporunda yer verildiğine işaret ederek, sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.
Mütalaa hakkındaki görüşü sorulan Mehmet Demirbağ, esas ve mütalaa hakkında yazılı savunma verebilmek için ek süre talebinde bulundu.
Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, sanık ve avukatının mütalaaya karşı savunmalarının dinlenmesi amacıyla duruşmayı erteledi.
Balıklı Mahallesi'ndeki evinde, 13 Temmuz gecesi tartıştıktan sonra kovalamaya başladığı eşi Esra Ulu'yu (23), aynı mahalledeki caminin bahçesinde boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Erhan Ulu, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com