'Sanık da Olsalar Görev Başındalar'

'Sanık da Olsalar Görev Başındalar'
Genelkurmay Başkanlığı basına verdiği brifingte Heronlarla ilgili telefon konuşmasında adı geçen subayın ABD'de olduğu belirtilirken, tutuklu askerler için de 'hala TSK personelimizdir' denildi..

Genelkurmay Başkanlığı bugün basını bilgilendirme toplantısı düzenliyor. Genelkurmayın açıklaması şöyle:

Heronlarla ilgili olarak TSK'da PKK'lı subay olduğu iddialarına 'adı geçen amiral o dönem yurt dışındaydı. Heronlarla ilgisi yok. Halen askeri savcılık delil tespit işlemini sürdürüyor.' denildi.

Ayrıca tutuklu bulunan askerlere ilişkin de 'hala TSK personelidir.' açıklaması yapılırken, terfilerle ilgili olarak da 'kanunda yazan prosedür uygulanacak' denildi.

Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, TSK içindeki bazı askeri personelin HERON insansız hava araçlarını düşürmeye çalıştıkları ile ilgili iddialar konusunda, bu konunun basında yer aldığı gibi ne isim, ne rütbe, ne de kimliğini belli edecek hiç bir bilgi olmayan iki belirsiz kişi arasında geçen bir konuşma metni olduğunu belirterek, halen Genelkurmay Askeri Savcılığı'nın konu üzerindeki delil tespiti işlemleriyle ilgili çalışmasını çok yönlü olarak sürdürdüğünü bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, Hakkari Çukurca Hantepe'deki terörist saldırı sonrasında saldırı haberini alan Tümen Komutanı ve Tugay Komutanı'nın çatışma çıkan bölgeye helikopterle inmek istediğini, ancak sıcak temas devam ettiği için bunu yapamayarak, her türlü riski göze alarak olay yerindeki personele karadan ulaştıklarını belirterek, ''Bu olayda da görüldüğü üzere, yargı sürecinde sanık bile olsalar bazıları tarafından masumiyet karinesi ayaklar altında çiğnenerek suçlu olarak gösterilseler dahi bütün bu şartlar altında bile Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bütün personeli görevinin başındadır'' dedi.

Terör örgütünün karmaşa içinde olduğu tespit edildi. 13 terörist teslim oldu. 45 terörist ise öldürüldü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com