Sanıkla da tanıkla da yatmış

Sanıkla da tanıkla da yatmış
Eşini 'aldatma' iddiasıyla öldürtmekle suçlanan kadının, kendisinin eşini aldattığı öne sürüldü.

Konya'nın Akşehir İlçesi'nde eşi Ramazan Kaplan'ıi, kendisini aldattığı iddiasıyla kiralık katil tutup öldürmekle suçlanan Zeynep Kaplan'ın, cinayet davasında tutuklu sanık Erkan Yıldız ile cinsel ilişkiye girdiği ileri sürüldü. Duruşmada tanıklık yapan müteahhit de Zeynep Kaplan ile ilişkiye girdiğini anlattı.

Besici 49 yaşındaki Ramazan Kaplan'ın, yanında bulunan Avusturyalı ortağı 52 yaşındaki Herald Weib'i kiralık katil tuturak öldürttüğü iddiasıyla, çifte müebbet hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan 47 yaşındaki Zeynep Kaplan ve cinayeti 30 bin euro karşılığı işlediği öne sürülen 36 yaşındaki Bati Kılınç ve 33 yaşındaki Erkan Yıldız'ın Isparta'nın Şarkikaraağaç İlçesi'ne bağlı Dedeçam Beldesi'nde oturan Ramazan Kaplan ve ortağı Avusturyalı Herald Weib, geçen yıl 21 Ekim günü Akşehir'in Atakent Beldesi'nde çalılıklar arasında ölü bulundu. Olay yerine düşen otomobil parçasından yola çıkan jandarma, parçanın öldürülen Ramazan Kaplan'ın otomobiline ait olduğunu saptadı. Jandarma, 3 çocuk annesi eşi Zeynep Kaplan'ın çelişkili ifadeler vermesine üzerine onu teknik ve fiziki takibe aldı.

Zeynep Kaplan'ın son dönemlerde ahır ve garajını yapan inşaat ustaları Erkan Yıldız, Bati Kılıç ile sık sık görüştüğünü saptadı. Fiziki ve teknik takibin ardından Zeynep Kaplan, Erhan Yıldız, Bati Kılıç ile Kılıç'ın sevgilisi 25 yaşındaki S.K. gözaltına alındı.

Suçlamayı kabul ettiği ileri sürülen Zeynep Kaplan'ın, kendisini aldattığı iddiasıyla eşini öldürtmek için Bati Kılıç ve Erkan Yıldız ile 30 bin euroya anlaştığını itiraf etti. Gözaltına alınan şüpheliler sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Çıkarıldıkları nöbetçi mahkemede Zeynep Kaplan 'kasten adam öldürmeye azmettirme', Bati Kılınç 'kasten adam öldürme', Erkan Yıldız da 'kasten adam öldürmeye teşvik ve suçu gizleme' suçlarından tutuklandı. Şantaj ve suçu gizlemek' suçundan gözaltına alınan Kılıç'nın sevgilisi S.K. da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

'ZEYNEP İLE OTELDE BİRLİKTE OLDUM'

Haklarında çifte müebbet hapis cezası istenen tutuklu 3 kişi, Akşehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde ikinci kez hakim karşısına çıktı. Zeynep Kaplan, ilk duruşmadaki ifadesinde, ''Ben 30 yıldır ezilmiş durumdayım. Aşağılanmaktan ve aldatılmaktan bıkmıştım. Eşim benden ters ilişki istedi. Ben de bunalıma girerek eşimi öldürtmek istedim" dedi.

Ancak sanıklardan Erkan Yıldız, bugünkü duruşmada Zeynep Kaplan ile bir otelde birlikte olduğunu öne sürdü. Cinayet suçlamasını kabul etmeyen Yıldız, ''Ben Zeynep Kaplan'ın, ev işinde üç yıl önce çalışmıştım. Bati Kılınç'ın kardeşi İbrahim Kılınç'dan alacağım vardı. Kimse nerede olduğunu bilmiyordu. 118'den İbrahim'in telefonunu aldım. Bir bayan çıktı. Bu telefona çıkan kişi Zeynep Kaplan'mış. Sonradan öğrendim. Kendisiyle yüz yüze bir kez görüştüm. Bir otele gittik burada kendisiyle cinsel ilişkiye girdim. Kendisiyle telefonla arkadaş olarak konuşuyorduk. Bir gün benden yardım istedi. Senedi olduğunu söyledi" dedi.

Erkan Yıldız, bunun üzerine Zeynap Kaplan'ı, duruşmada tanık olarak ifade veren müteahhit K.T.'ye götürdüğünü söyledi.

''KOCASINI ÖLDÜRMEMİ TEKLİF ETTİ''

Zeynep Kaplan'ın, telefonla eşini öldürmesini teklif ettiğini iddia eden Erkan Yıldız, ''Zeynep bana telefonda kocasını öldürmemi teklif etti. 25 bin euro vereceğini söyledi. Ben kabul etmedim. Bati'ye de teklifte bulunmadım'' dedi.

Mahkeme heyeti, jandarmadaki ifadeleriyle çelişkili olduğunu belirtmesi üzerine Erkan Yıldız, ''Bati Kılınç'a, Zeynep Kaplan'ın eşini öldürmesi için teklifte bulunmadım. Öyle bir ifade vermedim. Bu ifadeyi kabul etmiyorum. Şimdi ki ifadem doğrudur'' diye konuştu.

TANIKTAN DA İLİŞKİYE GİRDİK İDDİASI

Duruşmada tanık olarak ifadesi alınan müteahhit K.T. de, Zeynep Kaplan'ı, Erkan Yıldız aracılığıyla tanıdığını; tahsil edilecek senedi olduğunu söylemeleri üzerine onu bir avukatla tanıştırdığını söyledi. Daha sonra Zeynep Kaplan'ın kendisini tekrar aradığını belirten K.T., aralarında bir yakınlaşma olduğunu ve Bağkonak'ta buluştuktan sonra otomobilde cinsel ilişkiye girdiklerini öne sürdü.

''BENİM KİMSEYLE İLİŞKİM YOK''

Zeynep Kaplan da savunmasında ilişkiye girmediğini öne sürüp, ''Benim kimseyle ilişkim yoktur. İlişkim olduğu söyleyen kişilerin beyanlarını kabul etmiyorum'' dedi.

Mahkeme heyeti, eşi tarafından ikinci plana itilip, aldatıldığını belirtmesine rağmen neden boşanmadığı, ayrıca daha önce resmi olarak yardım alabilmek için boşandıklarını hatırlatılması üzerine Zeynep Kaplan, ''Biz akrabayız. Kendisi ile nasıl boşanayım'' dedi.

Diğer tutuklu sanık Bati Kılınç da Erkan Yıldız'ın, öldürme olayını teklif ettiğini ama reddettiğini söyledi.

Suçlamaları kabul etmeyen Bati Kılınç, ''Savcılığa geldiğimizde Zeynep ile ikimizi yan yana oturttular. Zeynep Kaplan, beni ve çocuklarımı tehdit etti, 'Suçu kabullen, çocuklarına ve sana bakarım' dedi. Oradaki komutanlar da aynı cezayı alacağımızı söyleyince ben suçu kabul etmek zorunda kaldım'' dedi.

İfadelerin ardından mahkeme heyeti, ek savunma ve dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com