Şanlıurfa Emitt ile dünyaya açılıyor

Şanlıurfa Emitt ile dünyaya açılıyor
Şanlıurfa, tarih ve kültür zenginliği, Balıkgöl, Atatürk Barajı ve dört mevsim turizmi ile bu yıl 16'ncısı gerçekleşecek dünyanın en büyük 5. turizm fuarı EMITT’te şanını dünyaya duyuracak.

Şanlıurfa, tarih ve kültür zenginliği, Balıkgöl, Atatürk Barajı ve dört mevsim turizmi ile bu yıl 16’ncısı gerçekleşecek dünyanın en büyük 5. turizm fuarı EMITT’te şanını dünyaya duyuracak.

16. EMITT- Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Türkiye’den 150’nin üzerinde il ve belde, kalkınma ajansları, seyahat acenteleri, tur operatörleri, oteller ve 60’ın üzerinde ülkeden bakanlık ve temsilcilerinin katılımıyla 9-12 Şubat tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleşecek.

Ekin Fuar'dan yapılan açıklamaya göre Türkiye’deki turizmin güç kaynağı EMITT Fuarı’na katılan illerden biri de 12 bin yıllık tarih ve kültür birikimine sahip olan ve turistlerin güzelliklerini keşfetmesini bekleyen Şanlıurfa olacak. 16. EMITT fuarında Şanlıurfa, Kutsal Balıklıgöl’ü, M.Ö. 12 bin yılına uzanan mimari kalıntıları, dikili taşları, Haleplibahçe Mozaikleri, Harran kümbet evleri, Soğmatar ve Şuayb Antik Şehri ve Göbeklitepe'deki Cilalı Taş Devri'nden kalma mabeti ile tüm dünyaya tanıtacak. Kış sporlarının yapıldığı Karacadağ Kayak Merkezi, su sporlarının vazgeçilmezi Atatürk Barajı ve termal turizmin yapıldığı Karaali Kaplıcaları ile de 4 mevsim turizm merkezi olabileceğini gösterecek. Misafirperverliği ile dikkat çeken Şanlıurfa'nın gizemini çözmek isteyen ziyaretçiler, EMITT Şanlıurfa standında ve etkinlik salonunda UNESCO somut olmayan kültür mirası olarak değerlendirilen Şanlıurfa Sıra Gecesi programını her gün izleyebilir. Şanlıurfa’nın standında yöreye özgü hediyelik gıda ürünleri ve tanıtıcı materyaller de ziyaretçileri bekliyor.

"Cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz"

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, fuarla ilgili olarak şunları dile getirdi:

“EMİTT Fuarı’na katılma amacımız tarihten bugüne medeniyetler şehri olan ilimizi, kültür, inanç, kaplıca, doğa, su sporları ve kongre turizminin geliştiği çağdaş, tarihi dokusu korunmuş bir dünya şehri olarak tanıtmaktır. Uluslararası bir platform olan EMITT Fuarı’nda tanıtım yaparak Şanlıurfa’yı turistik açıdan önemli bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz."

Online davetiye

16. EMITT Fuarı, bu yıl 10 salonda birden gerçekleşecek ve 60’in üzerinde ülkeyi ağırlayacak. Türkiye Otelciler Federasyonu ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği ortaklığında, Türk Hava Yolları sponsorluğunda gerçekleşecek fuara T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı da destek veriyor. 9–12 Şubat 2012 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Fuar’ının, ilk iki günü turizm profesyonellerine açık olacak. Fuar, son iki gün halkın ziyaretine de açık olacak. EMITT Fuarı’na katılmak isteyen ziyaretçiler www.fuardavetiyesi.com adresine girerek ücretsiz online davetiye de alabilecek. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com