Şanlıurfa'da canlı bomba alarmı

Şanlıurfa'da canlı bomba alarmı
Şanlıurfa'da, telefonla gelen canlı bomba ihbarı polisi alarma geçirdi.

İhbar üzerine harekete geçen polis, ihbarın yapıldığı ankesörlü telefon kulübesindeki 1 kişiyi gözaltına aldı.
 
ÖNLEMLER ARTIRILDI
 
Saat 16.30 sıralarında '155 Polis İmdat' hattını arayan bir kişi, Şanlıurfa Belediyesi çevresinde dolaşan 21 yaşlarındaki kot pantolonlu, esmer tenli kişinin canlı bomba olduğunu söyledi. İhbarın ardından polis telsizlerinden ihbarda belirtilen eşkalin tarifi yapılarak dikkatli olunması anonsları yapılıp, güvenlik önlemlerinin artırılmasına ilişkin uyarılarda bulunuldu.

Kent genelinde önlemler artırılırken, çok sayıda resmi ve sivil polis memuru da ihbarın yapıldığı telefon kulübesinin bulunduğu Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önüne geldi. İhbarın yapıldığı ankesörlü telefon kulübesine yönelen polis, bir süredir kulübede durduğu söylenen bir kişiyi gözaltına aldı. Asılsız ihbar yapan kişi olma ihtimali ile gözaltına alınan ve polis merkezine götürülen ismi açıklanmayan kişi alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
 
Polis yetkilileri; asılsız olduğu değerlendirilen ihbarı yapan kişinin kimliğinin belirlenmesine çalışıldığını söylerken, kent genelinde özellikle de halkın yoğun olarak bulunduğu bölgede güvenlik tedbirlerinin artırıldığını kaydetti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com