Şanlıurfa'da damada baba tokatı

Şanlıurfa'da damada baba tokatı
Şanlıurfa'da, şehir turu sırasında havaya silahla ateş açıldığı ihbarı yapılan düğün konvoyu, polis tarafından durdurulup silah araması yapıldı.
Konvoydaki araçlarda bulunanlar indirilip üzerleri aranırken, gelin arabasının aranması sırasında gelinin otomobilden indirilmeyeceğini söyleyerek polislere direnen damadı babası tokatladı.

HABERİN VİDEOSUNU İÇİN TIKLAYINIZ!
 
Damat ve bazı kişilerin gözaltına alınmasının ardından, gelini ve otomobili kadın polisler aradı.
 
Olay dün gece kent merkezinde, 26 yaşındaki Mehmet Çiftçi ile adı öğrenilemeyen nişanlısının düğününün ardından meydana geldi. Düğünün ardından yöredeki adetler gereği, davetliler şehir turu yapmak ve Balıklıgöl'ü ziyaret etmek üzere 20 araçlık konvoyla yola çıktı. Klakson çalarak peş peşe ilerleyen düğün konvoyu şehir turunun ardından kentin simgesi olan Balıklıgöl'e doğru hareket etti.
 
HAVAYA ATEŞ AÇILDIĞI İHBARI
Düğün konvoyu kent merkezinden Balıklıgöl'e doğru ilerlerken, 155 Polis İmdat hattını arayan bazı kişiler, konvoydaki araçlardan havaya ateş edildiği ihbarında bulundu. Devriye gezen bir polis ekibi de silah sesi duydu.
 
Telsizle olay yakındaki ekiplere iletildi ve düğün konvoyu, Abide Kavşağı yakınlarında polisler tarafından durduruldu. Ancak konvoydakiler tepki gösterince tartışma çıktı ve ve bölgeye takviye ekip sevk edildi.
 
Polisler konvoydaki araçlarda bulunanlara indirip tek tek aranmaya başladı. Otomobillerin içini ve bagajını didik didik arayan polisler, araçlardan inenleri de üst aramasından geçirdi. Bu sırada aramaya tepki gösterip polise direnen bazı kişiler gözaltına alındı.
 
BABASI DAMADI TOKATLADI
Konvoydaki araçlarda ve kişilerde silah çıkmazken polisler bu kez gelin ve damadın bulunduğu otomobile yöneldi. Gelin arabasındakilerin de inmesini isteyen polislere, otomobilden inen sürücü itiraz ederek tepki gösterdi.
 
Sürücünün ardından araçtan inen damat Mehmet Çiftçi de gelinin inmeyeceğini söyleyip, otomobilin tavanını yumruklamaya başladı. Yakınları damadı sakinleştirmeye çalışırken, polisler de bu sırada taşkınlık çıkaranları gözaltına aldı.
 
Gerginlik sırasında gelinin bulunduğu otomobile yönelen damat, polislere tepki göstermesine öfkelenen babası Aziz Çiftçi tarafından tokatlandı. Babasından tokat yedikten sonra otomobile binen damat Mehmet Çiftçi, taşkınlık çıkardığı için bu kez polis tarafından otomobilden indirilerek gözaltına alındı.
 
Damadın da gözaltına alınmasının ardından olay yerine çağrılan kadın polis, otomobile geçip hem aracın içini hem de koltukta oturan gelini aradı. Ancak yapılan aramalarda herhangi bir suç unsuruna rastlanmadı. 
 
MAYTAP BULUNDU, KONVOYA İZİN VERİLDİ
Konvoydakilerin tepkisine yol açan ve etraftakilerin şaşkınlık içinde izlediği olay, bir polis memurunun konvoydaki bir otomobilin yanında ve içinde maytap bulması ile sona erdi.
 
Otomobil sahibi olan damadın dayısı Halil Şahin de konvoy sırasında çocuklarının eğlence amaçlı maytap patlattığını söyledi.
 
İhbar edilen patlama sesinin silah değil maytap olduğunun anlaşılmasının ardından polis, gözaltına aldığı kişileri serbest bıraktı.
 
Polis, maytap patlatan ve gürültü yapan bazı kişilere 'Kabahatlar Kanunu' kapsamında işlem yaptı.
 
Gerginlik polis amirlerinin düğün sahiplerini tebrik etmesi ve konvoyun yoluna devam etmesine izin vermesi ile son buldu.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com