Şanlıurfa'da kayıp kızın ölü bulunması

Şanlıurfa'da kayıp kızın ölü bulunması
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı: "Kadın konukevleri veri sistemimiz üzerinde yapılan araştırmada H.G'nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı herhangi bir kadın konukevinde kaydına rastlanmamıştır. Yine H.G'nin herhangi bir tedbir tal

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde su kuyusunda ölü bulunan H.G'nin herhangi bir kadın konukevinde kaydına rastlanmadığını, bakanlığa bağlı 90 kadın konukevinde kalanların başta emniyeti olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanmasında büyük titizlik gösterildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı gazetelerde "Şanlıurfa'da Töre Cinayeti" başlığıyla yer alan haberlere ilişkin açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtildi.

Haberlerde yer aldığı gibi H.G'nin Diyarbakır Kadın Konukevi'nde kaldığı iddiasının doğru olmadığı kaydedilen açıklamada, "Kadın konukevleri veri sistemimiz üzerinde yapılan araştırmada H.G'nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı herhangi bir kadın konukevinde kaydına rastlanmamıştır. Yine H.G'nin herhangi bir tedbir talebinde bulunmak üzere resmi makamlara ve kolluk kuvvetlerine bir başvurusunun olmadığı da tespit edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekiplerinin H.G'nin yakınlarıyla görüştüğü bildirilerek, şunlar kaydedildi:

"H.G'nin bir süre Diyarbakır'da aile dostlarının yanında kaldığı, kendisinden haber alınamaması üzerine 3 gün önce jandarmaya kayıp ilanı verildiği ortaya çıkmıştır. Bakanlığımıza bağlı 90 kadın konukevinde kalan vatandaşlarımızın başta emniyeti olmak üzere, tüm ihtiyaçlarının karşılanmasında büyük bir titizlik gösterilmektedir. Bakanlığımız tarafından kadın konukevlerimizin güvenliği ve gizliliği ile kuruluşlarımızdan hizmet alan kadınlarımız ve beraberindeki çocuklarının can güvenliği hassasiyetle sağlanmaktadır. Kadın konukevlerimizde güvenliğe ek olarak danışmanlık, tıbbi destek, psiko-sosyal destek, hukuki rehberlik, maddi destek, kreş desteği, grup çalışmaları, çocuk bursu, sosyal, sanatsal ve sportif faaliyetler ve benzeri birçok alanda da kadınlarımıza hizmetler verilmektedir."

Muhabir: Ferdi Türkten
Yayınlayan: Hüseyin Doğru

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com