Sansürlenen O Sahne!..

Sansürlenen O Sahne!..
Show TV'nin Genel Müdürü Saner Ayar, protesto gösterilerine neden olan 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinin ikinci bölümünde sevişme sahnelerini yaklaşık 12 dakika kısalttıklarını söyledi...

RTÜK'ün uyarı cezası verdiği Show TV'nin Genel Müdürü Saner Ayar, protesto gösterilerine neden olan 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinin ikinci bölümünde sevişme sahnelerini yaklaşık 12 dakika kısalttıklarını söyledi.

Kanuni Sultan Süleyman'ı içki ve şehvet düşkünü gösterdiği gerekçesiyle bir kesim tarafından protesto edilen “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin 2. bölümündeki yatak sahnelerinin kısaltıldığı ortaya çıktı. Başrollerini Halit Ergenç ile Almanya'dan gelen Meryem Sahra Uzerli'nin paylaştığı dizinin önceki akşam 2. bölümü seyirciyle buluştu. Dizinin bu bölümünde haftalardır tartışılan Hürrem Sultan ile Kanuni Sultan Süleyman'ın halvet (yatak) sahneleri ekrana gelecekti.

Ancak çekimleri 2 gün süren bu sahneler kısaltılarak yayınlandı. Önceki gün RTÜK'ün 'tarihi kişiliğin mahremiyetine hassasiyet gösterilmediği' gerekçesiyle uyarı cezası verdiği Show TV'nin Genel Müdürü Saner Ayar, “Son dönemde maksadını aşan protestolar arttı. Olaylar daha fazla büyümesin diye önlem almak zorunda kaldık. Maalesef bu sahneleri kısalttık. Kanuni ile Hürrem'in sevişme ve öpüşme sahnelerindeki 12 dakikalık bölümü toplumsal hassasiyetleri göz önüne alarak kestik” dedi.

SANER AYAR'IN AÇIKLAMALARINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

NTV'YE KATILAN OSMANLI TORUNU CANLI YAYINDA ÇILDIRDI

SANSÜRLENEN O SAHNEYİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com