SANSÜRSÜZ HABER, CHP Genel Merkezi'nden Bildiriyor...

SANSÜRSÜZ HABER, CHP Genel Merkezi'nden Bildiriyor...
Sandıklar açılmaya başlandı. CHP de gözler sonuçların aktarıldığı dev ekranlarda...

ÖZEL | SANSURSUZHABER

GÜNCELLEME

02:15 Mansur Yavaş, öne geçtiğini Twitter'dan duyurdu. CHP'liler, sandıkların başında, oyların doğru sayılması için nöbet tutuyor. Genel Merkez'de sevinç çığlıkları atılıyor. 

01:45 Mansur Yavaş, AKP ile oy farkının 3000 olduğunu açıkladı. CHP milletvekilleri ve yöneticileri oyların sayımında sıkıntı olduğu belirtilen okullara gitti. Seyranbağlarında polis helikopterlerinin uçtuğu, yaşanan gerilim nedeniyle polisin biber gazı ile müdahale ettiği bilgileri sosyal medyada paylaşılıyor. 

00:48 CHP Genel Merkezi önünden kornalar çalarak  geçen AKP'lilerin araçlarına, CHP'liler tepki gösteriyor. Genel Merkez önünde zaman zaman gerginlikler ve küçük çapta kavgalar yaşanıyor. Polis ekipleri de her ihtimale karşı CHP önünde bekliyor. 

23:37 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, basın toplantısı düzenledi. 
Anadolu Ajansı'nın kamuoyunu yanılttığını söyleyen Tekin, Ajansın Genel Müdürü Kemal Öztürk'ün, AKP Genel Merkezi'nde, üçüncü katta AKP yöneticileri ve bakanlarla biraraya geldiğini ve kendilerine bilgi aktardığını öne sürdü. 

"AJANSIN GENEL MÜDÜRÜNÜN AKP'DE NE İŞİ VAR?"

Tekin; "Devletin Ajansı'nın  genel müdürünün AKP  Genel Merkezi'nde ne işi var? Seçimlere gölge düşmüştür, şaibe düşmüştür. Et kokarsa tuz,tuz da kokarsa ne olur. Tuz da koymuştur. Şiddetle kınıyorum." diye konuştu.  

21:30 CHP Sözcüsü Koç: ”Ankara'da yüzde 45'in üzerindeyiz. İstanbul'da da AKP ile fark iki -üç puan. Bunlar ıslak tutanaklara göre aldığımız veriler. "

21:00 Parti yönetiminden üyelere mesaj gönderildi. Seçim sonuçları hakkında manipülasyon yapıldığı belirtilerek, sandıklara sahip çıkılması ve sandıkların terk edilmemesi çağrısı yapıldı. 

20:40 CHP Genel Merkezi basın katında, seçim sonuçları Samanyolu TV ve Fox'tan izleniyor.

20:35 CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş açıklama yaptı. "Şu anda yüzde elli civarında oy alıyoruz" dedi. Sandık başındaki görevlilerin, partililerin ve gönüllülerin sandıkları terk etmemesini istedi. "   

20:23 CHP Genel Merkezi'ne ulaşan ’Mansur Yavaş' önde haberi üzerine, partililer alkışlar ve ıslıklarla  sevinçlerini gösteriyor. 

20:05 CHP Genel Merkezi'nde, örgütten gelen verilerin ajanslara göre çok geride kalması nedeniyle ekranlardan parti içi veri paylaşımı durduruldu. TV yayınlarına geçildi. 

20:00 Cihan Haber Ajansı (CHA) sonuçlarına göre Ankara'da AKP %44.70, CHP %43,91

19:25 CHP, Ankara'nın Ayaş İlçesi'ni kaybetti 

19:15 Seçim Yasakları kalktı. Gökçek'in sandığından CHP çıktı. 

18:51 Mansur Yavaş'ın oy kullandığı sandıkta, 131 oyla CHP birinci çıktı.

CHP'DEN İZLENİMLER

Parti yönetimi,  Genel Merkez'in12. Katında MYK Salonu'ndan sonuçları izleyecek. İkinci katta basın için ayrılan alanda da yine kurulan sistem aracılığıyla basının sonuçları takip etmesi sağlanacak. Ayrıca partinin bahçesine kurulan dev ekran ile dışarıdaki partililer de oy oranlarını takip edebilecek.  

İLK KEZ PLATFORM KURULUYOR, ÇÜNKÜ...

CHP Genel Merkezi'nin bahçesine, ilk kez bir seçimde, platform kuruluyor. Şu dakikalarda kurulumu tamamlanmak üzeri olan platform, CHP yönetiminin birçok ilde kazanmayı yakın ihtimal olarak gördüğünün de bir işareti. Sonuçlar parti yönetimini tatmin ederse, bu platform aracılığıyla CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın konuşma yapması bekleniyor...

KILIÇDAROĞLU ÖNCE İL KOORDİNASYON MERKEZİ'NE GİDECEK

CHP Lideri, sonuçları bir süre Ankara Bestekar Sokak'taki İl Koordinasyon Merkezi'nde takip edecek. Burada Ankara adayı Mansur Yavaş ile birlikte ilk sonuçları alacak. Ardından Genel Merkez'e gelerek, sonuçları izlemeyi sürdürecek. 

GÜRSEL TEKİN GENEL MERKEZ'DE

CHP'ye parti yönetiminden gelen ilk isimlerden biri Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin oldu. Tekin, bir süre basın mensupları ile sohbet etti. 'Biz hazırlıklarımızı tamamladık, sonuçların iyi olacağına inanıyoruz' diyen Tekin, ülke genelinde seçim sırasında yaşanan ölümler ve yaralanmalar nedeniyle üzüntülerini de dile getirdi. 

CHP BU İLLERDE ÖNDE...

Genel Merkez'e,örgütten gelen ilk sonuçlara göre CHP, Bingöl Yayladere, Denizli, Hatay, Ardahan ve Giresun'da önde... 

 

Ayrıntılar gelecek... 

Burcu ORAL Evren | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com