Şantaj'ın Detayları Kılıçdaroğlu ve Tekin'de!

Şantaj'ın Detayları Kılıçdaroğlu ve Tekin'de!
İklim Bayraktar'ın avukatı Özbay, yaşananları doğruladı ve bu konuda detaylı bilgi için Kemal Kılıçdaoğlu ile Gürsel Tekin'i adres gösterdi.

CHP eski Genel Başkanı Baykal'ın kendisini taciz ettiğini ileri süren İklim Bayraktar'ın avukatı Özbay, yaşananları doğruladı ve bu konuda detaylı bilgi için Kemal Kılıçdaoğlu ile Gürsel Tekin'i adres gösterdi

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kendisini taciz ettiğini ileri süren İklim Bayraktar'ın bu ifadeleri avukatı tarafından da doğrulandı. Müvekkilinin şantaj ya da komplo amacıyla böyle bir şeyi yapmadığını belirten avukat Öncü Özbay, olayın Bayraktar'ın gazetecilik mesleğini yapmak için gittiği sırada yaşandığını belirtti. Konunun detaylarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'den öğrenilebileceği belirtildi.

GAZETECİLİK İÇİN GİTTİ İDDİASI

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan İklim Bayraktar'ın sorgusunda Baykal'ın kendisini taciz ettiğini ve bu konuda CHP lideri Kemal Kılıçdaoğlu ile pazarlık yapıldığı belirtilmişti. Konunun basında yer alması üzerine Bayraktar'ın avukatı Öncü Özbay, 'basın duyurusu ve ihtarname' başlığı altında bir açıklama yaptı. Yazılı açıklamada Özbay, müvekkili İklim Ayfer Bayraktar ile soruşturmanın her aşamasında beraber olduklarını kaydetti.

Özbay, taciz iddiasını şöyle anlattı:

“Yaşanan talihsiz olay, müvekkilem, herhangi bir kişi veya grubun yönlendirmesi olmaksızın sadece ve sadece gazetecilik mesleğini ifa etmek amacıyla görüşmeye gittiği sırada yaşanmıştır.”dedi.

TEKİN VE KILIÇDAROĞLU BİLİYOR

Özbay, “Bahsi geçen olayı müvekkilim olayın hemen ertesi günü CHP'nin o anda ulaşabildiği en üst düzey yetkilisi olan Gürsel Tekin'e ve daha sonraki gün de Kemal Kılıçdaoğlu'na bizzat aktarmıştır.” dedi. Müvekkilinin konunun detayının Tekin ve Kılıçdaroğlu'ndan öğrenilebileceğini söylediğini kaydeden Özbay, “Müvekkilim, bu durumu ve gerekli bilgilerin kendilerine bizzat ilettiği en yetkili kişilerden öğrenilmesi gerektiğini düşünmektedir.” şeklinde konuştu. • İSTANBUL

Şikayetçi olmayacak

Av. Öncü Özbay açıklamasında, “Müvekkilim bu olaylarla ilgili olarak savcılığa şikayette bulunmamayı tercih etmiştir. Takdir edersiniz ki evli ve 1 çocuk annesi olan müvekkilim bu olayın duyulmaması ve bu olayla gündeme gelmek istememesi en doğal hakkıdır.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com