SANTRAL GARAJ’DA DÖNÜŞÜM BAŞLADI

SANTRAL GARAJ’DA DÖNÜŞÜM BAŞLADI
SANTRAL GARAJ’DA DÖNÜŞÜM BAŞLADI

BURSA - Osmangazi Belediyesi, 20 yıldır Bursa’nın gündeminde olan, ancak yapılamayan Santral Garaj dönüşüm projesine ilk kazmayı vurdu. Osmangazi Belediyesi’nin karşısında yer alan ve belediye tarafından kamulaştırılan 3 bina yıkılırken, diğer binalarla ilgili çalışma da devam ediyor.
Osmangazi Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmalarında Bursa’nın 20 yıldır kanayan yarası olan Santral Garaj bölgesine neşter vurmaya başladı. Belediye tarafından kamulaştırması tamamlanan 3 bina yerle bir edilirken, aynı parselde yer alan diğer binaların kamulaştırma işlemleri devam ediyor. Yaklaşık 1 milyon 500 bin TL kamulaştırma bedeli ödenerek yıkılan üç binanın ardından enkaz kısa sürede belediye ekipleri tarafından kaldırıldı. Santral Garaj bölgesinin dönüşümü için ciddi adımlar atan Osmangazi Belediyesi, kamulaştırma işlemleri tamamlanan binaların yıkımına devam edecek. Santral Garaj bölgesinde kamulaştırmaların tamamlanmasının ardından temizlenen bölge şehre yakışır bir şekilde değerlendirilecek.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi ve Bursa’nın geleceğine yönelik adımları hızla sürdürdüklerini belirterek, “Biz bu dönemde laf değil iş üretiyoruz. Santral Garaj dönüşümü yıllardır Bursa kamuoyunda tartışılıyordu. Ancak bugüne kadar düğüm çözülemedi. Osmangazi Belediyesi olarak biz bu dönüşümü başlatıyoruz. Kamulaştırdığımız binaların üçünü yıktık. Diğerleri de sırada. Santral Garaj bölgesini Bursa’ya ve Osmangazi’ye yakışır bir hale getireceğiz. Santral Garaj, çevresindeki kamu kurumları ve ticaret alanlarıyla birlikte kentimizin en önemli cazibe merkezlerinden birisi olacak. Devamında Merinos Parkı olan bu bölgemiz Osmangazi’mizin adeta can damarı olacak” dedi.
Osmangazi Belediyesi olarak kentsel dönüşümü çok önemsediklerini belirten Başkan Dündar, Bursa’nın geleceğinin kentsel dönüşümde olduğuna dikkati çekti. Bu çerçevede kentsel dönüşüm master plan çalışmalarının devam ettiğini anlatan Başkan Dündar, yerelde dönüşümü gerçekleştirerek Osmangazi olarak yine örnek bir belediyeciliğin öncüsü olacaklarını sözlerine ekledi.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com