Şapçı; İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın

Şapçı; İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın
Kütahya AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Şapçı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde Kütahya Belediyesi Sosyal Tesislerinde Kütahyalı kadınlarla kahvaltıda bir araya gelerek, kadınlarla erkeklerin birbirlerini tamamladıklarını belirtip, Kütahy

Kütahya AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Şapçı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde Kütahya Belediyesi Sosyal Tesislerinde Kütahyalı kadınlarla kahvaltıda bir araya gelerek, kadınlarla erkeklerin birbirlerini tamamladıklarını belirtip, Kütahya kadınlarının 'Kadınlar Günü'nü' kutladı.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Şapçı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açıklama yaparak, kadınların toplum içindeki önemine değinerek, Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.
Ümmühan Şapçı, 25 yıldan beri Türkiye'yi yasa boğan üzüntelere terk eden terör olaylarına bir son vermek için ''İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın' söylemini hayata geçirmek için yurdun farklı renklerini ülkenin zenginliği sayarak Türk, Kürt, Arnavut, Laz ve Çerkeziyle 72 milyonun hep birllikte barış içerisinde ve kardeşçe yaşaması için herkesin üstüne düşen görevleri yapmaları gerektiğini ifade etti.
Şapçı, Toplumun temeli kadınlardır, aileyi kadın kurar, diyerek açıklamasında şunları kaydetti:'8 Mart Dünya Kadınlar Günü kadınlarımızın sorunlarının dile getirildiği, kadınların toplumda eşit haklara sahip bireyler olması konusunda adımların atılmasına vesile olan bir gündür. Dünya kadınlarından önce seçme ve seçilme hakkı alan Türk kadını, daha mükemmelliğe doğru ilerlemeye devam ediyor. Günümüzde seçilmiş kadın temsilcilerimiz, küçük büyük herkesin ümidi olmuştur. Saygı ve sevgi seli içinde bütün kadınlar bayrağı, vatanı için herkesi kucaklamaya hazırdır. Kadınlarımızın toplumun her alanında olduğu gibi, siyasette de önemli bir yere sahip olmaya başladı. Bu nedenle de AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sonsuz teşekkür ediyoruz. Özellikle seçimlerde adaylar belirlenirken listelerde kadın adaylara yer verilmesi için önemli talimatlar verdi. Her platformda kadınların temsil edilmesini istedi ve parti içinde de kadın kollarına büyük önem veriyor. Bu konudaki hassasiyetinden dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Kadınların toplum içindeki sorunlarının çözülmesi konusunda da önemli adımlar atılıyor. Çalışan kadınların sorunlarından, aile içi şiddete maruz kalan kadınlarımıza kadar her konudaki kadın sorunları ciddiyetle ele alınıyor ve çözümü konusunda çalışmalar yapılıyor. Bu nedenle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'de bu anlamda çok önem taşıyor. Son söz olarak övünçle diyorum ki; kadın bir eliyle beşiği, bir eliyle de dünyayı sallar. Tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum' (M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com