Şaphane'de ''sahte para'' uyarısı

Şaphane'de ''sahte para'' uyarısı
aphane İlçe Emniyet Amiri Metin Kayretli, kurbanlık alışverişlerinde ''sahte parayla dolandırıcılık'' ihtimaline karşı vatandaşları uyardı.

aphane İlçe Emniyet Amiri Metin Kayretli, kurbanlık alışverişlerinde ''sahte parayla dolandırıcılık'' ihtimaline karşı vatandaşları uyardı.
Kayretli, gazetecilere yaptığı açıklamada, kurbanlık satıcılarının, zor şartlar altında meydana getirdikleri bir yıllık emeklerini kalpazanlara kaptırmamaları için uyanık olması gerektiğini söyledi.
Hayvan pazarında sık sık çalışma yürüten polislerin, sahte paranın nasıl anlaşılacağı konusunda vatandaşlara bilgi verdiğini anlatan Kayretli, ''Kurbanlık satıcıları, aldıkları paranın sahte olup olmadığını kontrol etmelidir. Bayram sonuna kadar merkezde kurulan hayvan pazarında ekip bulunduracağız. Vatandaşlardan şüpheli işlemleri 155 Polis İmdat Hattına bildirmesini istiyoruz'' dedi.
Şaphane Belediyesi Fen İşleri Müdürü Bayram Peker ise bayram süresinde ilçe sınırları içerisinde belirlenen kurban kesim alanları haricinde kurban kesimine izin verilmeyeceğini ifade etti.
Kurbanlıklarda, kesim öncesi ve kesim sonrası kontrol ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiği uyarısında bulunan Peker, ''Vatandaşlarımızın kurbanlarını temiz bir ortamda kesmeleri için gerekli tedbirleri aldık. Kurbanlık hayvanlara ait etlerin tüketiminde saklama, hazırlama, pişirmede gerekli hassasiyetin gösterilmesi, tüberküloz, brucella, şarbon gibi hastalıkların yayılmasının önlenmesinde etkilidir'' diye konuştu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com