Sapık babaya vicdan hapsi

Sapık babaya vicdan hapsi
Türkiye'nin günlerce konuştuğu tecavüz davası karar bağlandı.
'14'ündeki kızına tecavüz eden baba' davasında Yargıtay'ın 'hamile kalan kız bakire' kararına mahkeme de uydu ancak babaya cezayı 'kızın ruh sağlığı bozuldu' deyip indirmedi.
 
Türkiye'nin günlerce konuştuğu tecavüz davası karar bağlandı.Kartal'da down sendromlu kız çocuğunun tecavüze uğrayıp hamile kalması ardından bebeğin, kızın babasından olduğu tespit edildi.
 
Raporda tecavüze rağmen 14'ündeki kızın, bakire ve kızlık zarının da ince kenarlı olduğu belirlendi. Mahkeme, babaya 'nitelikli cinsel istismar' suçundan 15 yıl hapis cezası verdi. Ancak Yargıtay'ın bozma kararı olayı Türkiye'nin gündemine taşıdı.
 
Yargıtay hamileliğe rağmen babanın tecavüzünü görmezden geldi. Yargıtay, mağdurun kızlık zarı bozulmadığı ve mağdur bakire olduğu için cezanın bozulmasına ve cezada indirim yapılmasına hükmetti. Dosya yeniden Kartal 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne geldi.
 
ANNE DURUŞMADA İSYAN ETTİ

Geçtiğimiz günlerde yeniden görülen davanın duruşmasında küçük kızın annesi A.Ö., 'Yargıtay kararını kabul etmiyorum. Çocuğum sezaryenle kürtaj oldu. Olayın halen etkisinde. Cinsel istismar yoksa nasıl hamile kalmıştır?' diye isyan etti.
 
Baba A.Ö. ise 'Suç işlemediğim için vicdanen çok rahatım. Suçu işlemiş olsaydım, çocuğu hastaneye değil özel bir kuruma götürürdüm. Beraatimi istiyorum' diye konuştu.
 
SUÇ DEĞİŞTİ CEZASI AYNI
 
Davayı yeniden değerlendiren mahkeme, Yargıtay'ın 'mağdurenin bakire olmasından dolayı sanığın 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan değil 'çocuğun basit cinsel istismarı' suçundan cezalandırılması ve sanığın vücuda nasıl organ soktuğunun açıklanması gerektiği' şeklindeki kararına uyulmasına hükmetti.
 
Ancak Mahkeme, Yargıtay'ın kararına karşı vicdanları rahatlatan bir yöntem bulmayı başardı.
 
Daha önce sanığa 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 10 yıl hapis cezası veren ve bunu 15 yıla çıkaran Mahkeme, Adli Tıp Kurumu'nun raporunda kızın bakire olduğunun belirtildiğini hatırlattı.
 
Heyetinde 2 kadın hakim ile erkek başkanın olduğu Mahkeme, sanığa 8 yıl hapis cezası verdi. Ancak heyet, cezayı mağdurenin ruh sağlığı bozulduğu ve tecavüz edenin 'baba' olması gerekçeleriyle artırarak 15 yıla çıkardı.
 
Böylece mahkeme sanığın suç maddesini değiştirmesine rağmen dana önce verilen cezada indirim yapmamış oldu.
 
BABALIK HAKKINI DA ALDI
 
Mahkeme ayrıca mağdur kızın babasına valayetiyle ilgili de kısıtlama getirdi. Babanın tutukluluk halinin devamına da karar veren mahkeme, babayı 7 yıl 6 ay boyunca kızının velayet hakkından da mahrum bıraktı. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com