Şapkanın Sahibi Artık Mutlu!

Şapkanın Sahibi Artık Mutlu!
YÖK'ün türbanla derse giren öğrencinin sınıftan çıkarılamayacağı yönündeki kararı özellikle onu çok mutlu etti..

YÖK'ün türbanla derse giren öğrencinin sınıftan çıkarılamayacağı yönündeki kararı, süreci başlatan öğrenci Zeynep Nur İncekara'yı mutlu etti.
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisi İncekara, 'Mağduriyetimi dile getirdiniz. Artık okula devam edeceğim' dedi. MAZLUMDER üyesi ve İHH gönüllüsü olan İncekara'nın avukatı Fatma Benli ise 'Kendisi şimdi 'bir öğretim görevlisinin kıyafetini beğenmediği öğrenciyi dersten atma yetkisi olmadığını' kanıtladığı için mutlu. Zeynep artık okula devam edecek.
Ama perukla değil. Yeni eğitim yılında derslere şapkayla girecek' dedi. Öğrenciyi dersten dışarı çıkaran Prof. Dr. Bekir Kocazeybek ise konuşmayacağını belirtti.

BAHÇEYE GİRDİLER, DERSE GİRMEDİLER
YÖK'ÜN türbana ilişkin kararı gönderdiği İstanbul Üniversitesi'nde türbanlı öğrenciler, kendilerine herhangi duyuruda bulunulmadığı için bir derslere türbansız girmeyi tercih etti. Ancak öğrenciler okul bahçesine türbanlı girmeyi tercih etti. Türbanlı öğrenciler, durumun tam olarak açıklığa kavuşmasının ardından derslere türbanla gireceklerini söyledi.

Akşam

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com